Znajdź nas na

FAKTY

Bohaterowie są wśród nas! Aspirant Łukasz Kula uratował życie seniorce!

Gdyby nie odpowiedzialna postawa i szybka reakcja aspiranta sztabowego Łukasza Kuli z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., poniedziałkowy wieczór mógł zakończyć się tragicznie dla 83-letniej ostrowczanki, która zapomniała o pozostawionej na kuchence potrawie i… zasnęła.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14 września) około godziny 22.30 w jednym z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– Aspirant sztabowy Łukasz Kula, na co dzień pracujący w Wydziale do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy, w czasie wolnym od służby odpoczywał w swoim mieszkaniu. Nagle zaniepokoił go dym, który pojawił się w jego domu. Postanowił natychmiast odnaleźć źródło jego pochodzenia – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Kiedy wyszedł na klatkę schodową zauważył, że zadymienie wydobywa się spod drzwi jego sąsiadki, która mieszka na I piętrze. Pomimo pukania i nawoływania nikt nie otworzył. Domyślając się, że w mieszkaniu może znajdować się 83-latka, a jej życie może być zagrożone, mundurowy postanowił podjąć szybkie działania. 

– Zapukał do sąsiada z naprzeciwka i przez jego balkon przedostał się na stronę sąsiadki. Następnie otworzył okno i dostał się do środka zadymionego lokalu – relacjonuje Ewelina Wrzesień.

Jak się okazało, dym wydobywał się z garnka palącego się na kuchence. Śpiąca 83-latka natychmiast została obudzona przez interweniującego policjanta. Po chwili na miejsce dotarła straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Seniorka trafiła do szpitala.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this