Znajdź nas na

FAKTY

KGP: policjanci sprawdzili 15 mln razy osoby skierowane na kwarantannę!

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, sprawdziliśmy ponad 15 milionów razy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował w czwartek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że tylko ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 83 tys. osób poddanych kwarantannie.

Warszawa, 08.07.2020. Policja na pętli autobusowej Os. Górczewska w Warszawie, 8 bm. Policjanci ze stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli wzmożone kontrole kierowców miejskich autobusów. Ma to związek z dwoma wypadkami, do których doszło w ostatnim czasie w Warszawie. Sprawcami byli kierowcy komunikacji miejskiej pod wpływem narkotyków. (tg/doro) PAP/Tomasz Gzell

Rzecznik KGP przekazał, że funkcjonariusze od początku działań związanych z epidemią koronawirusa już ponad 15 mln razy sprawdzili osoby skierowane na kwarantannę. – W ciągu ostatniej doby w około 600 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych – powiedział policjant.

Poinformował również, że od początku epidemii ok. 530 policjantów zostało zakażonych koronawirusem, a 445 wyzdrowiało. – Od początku działań ok. 6250 funkcjonariuszy było na kwarantannie, obecnie jest ich na kwarantannie 250 – poinformował rzecznik KGP.

– Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje, a jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań. Nie oszukujmy policjantów, dbajmy o zdrowie nas wszystkich. To dzięki działaniom policjantów mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki – podkreślił.

– Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, tylko w związku ze zwalczaniem koronawirusa wykonaliśmy prawie 3,4 mln służb patrolowych, niezależnych od sprawdzenia osób będących na kwarantannie – przekazał.

Inspektor zaznaczył, że policjanci sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa, pouczyli ponad 134 tys. osób. – W ponad 18 tys. przypadkach ukaraliśmy mandatem karnym, w ponad 7 tys. skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu – podkreślił.

– Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tys. złotych. Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność – przypomniał. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this