Znajdź nas na

FAKTY

Była ruina, będzie mieszkanie socjalne! Drugie życie budynku przy Ogrodowej 20 w Kunowie!

– To jest taki kolejny krok, aby pomagać osobom najbardziej potrzebującym z naszej gminy, zgodnie z moim hasłem wyborczym „Gmina dla Wszystkich” – tak o modernizacji domku jednorodzinnego przy ulicy Ogrodowej 20 w Kunowie, mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Przypomina, że w przeszłości udało się już zagospodarować trzy mieszkania socjalne w Kolonii Inwalidzkiej. W planach jest także utworzenie osiedla domków socjalnych w Nietulisku Dużym. Gmina stara się na ten cel o dofinansowanie w ramach Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania socjalne przy ul. Ogrodowej w Kunowie. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie przypomina, że budynek przy ulicy Ogrodowej 20 był ruiną. W 2019 roku przeszedł proces komunalizacji. 

– Z mocy prawa nabyliśmy go na własność. W tym roku zrobiliśmy rozeznanie cenowe, ustaliliśmy, że za kwotę 89 000 zł jesteśmy w stanie go wyremontować. Tak też się stało. Wymienione zostało wszystko: dach, elewacja, okna, instalacje w budynku, zagospodarowano  łazienkę, kuchnię i pokoje –  wylicza Małgorzata Mazur.  

Małgorzata Mazur i Lech Łodej
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że dużym plusem tej inwestycji jest to, że gmina może pozyskać na nią 80 procentową refundacje  z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie wspomina, że pierwszą inicjatywą podjętą przez niego, a także radę gminy, było utworzenie mieszkań socjalnych w Kolonii Inwalidzkiej. 

Wydarzenie to opisywaliśmy tutaj:

– Przypomnę, że były to trzy mieszkanka, które są już zagospodarowane. Mieszkania w Kolonii Inwalidzkiej się sprawdziły. Zamieszkują je rodziny, które miały ciężkie warunki do życia, w tym jedna rodzina z Kunowa, która żyła w naprawdę fatalnych warunkach – tłumaczy burmistrz. 

Mieszkanie przy ulicy Ogrodowej 20, to j kolejny krok, aby pomagać osobom najbardziej potrzebującym z terenu gminy Kunów. 

– Pomysł jest bardzo prosty. Budynek przy ulicy Ogrodowej 20 w Kunowie był budynkiem mieszkalnym, jednak popadł w ruinę. Udało się nam ten obiekt skomunalizować. Nie trzeba się było długo namyślać, aby go wyremontować i przygotować do zamieszkania. Swój nowy dom będzie mogła znaleźć  tu nawet  5 osobowa rodzina – podkreśla burmistrz, dodając, że wytypowaniem takiej rodziny zajmie się komisja, działająca przy Radzie Miejskiej w Kunowie. Potrzebna będzie weryfikacja podań, a także  wywiad środowiskowy.

W nowym domu swoje miejsce znajdzie nawet 5 osobowa rodzina
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Kolejnym krokiem stanowiącym pomoc dla najuboższych mieszkańców naszej gminy będzie wybudowanie osiedla domów socjalnych w Nietulisku Dużym.  Koszt inwestycji to około 2 500 000  zł. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji również będziemy składać wniosek o dofinansowanie 85% kosztów z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat . Wkład własny będzie zatem minimalny. Nie każdego stać na wynajęcie lokalu. Życie pisze różne scenariusze, czasami niektórym osobom nie układa się tak, jak by tego chcieli. Jako gmina nie możemy o nich zapominać. Zawsze dbamy o tych  najsłabszych i dbać będziemy – podsumowuje Lech Łodej. 

O planach na budowę osiedla domków socjalnych w Nietulisku Dużym pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this