Znajdź nas na

FAKTY

Centrum Kunowa systematycznie się zmienia! Umowa na remont drogi wewnętrznej przy Słowackiego – podpisana!

Choć Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, Urząd Miasta i Gminy w Kunowie nie zwalnia tempa. Dziś (piątek, 7 kwietnia) podpisana została umowa na modernizację drogi wewnętrznej przy ul. Juliusza Słowackiego/Iłżeckiej w Kunowie. – To ścisłe centrum naszej stolicy gminy. Systematycznie poprawiamy jakość dróg, a tym samym zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Umowa na remont drogi wewnętrznej przy Słowackiego – podpisana fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Systematycznie zmienia się jakość dróg wewnętrznych i gminnych na terenie Kunowa. Po ulicy Górnej, Fabrycznej i Prostej w Kunowie, również droga wewnętrzna (ulica Juliusza Słowackiego i Iłżecka) doczeka się modernizacji. Dziś podpisano umowę na jej modernizację.

– Dziś stać nas na wykonywanie takich robót, ponieważ na dużo większe inwestycje otrzymujemy wsparcie rządowe.  Wcześniej takich możliwości nie było. Czekamy na decyzję premiera odnośnie środków na modernizację dróg na terenie strefy przemysłowej – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.  

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Wyremontowany zostanie 170 metrowy odcinek ulicy Iłżeckiej o zmiennej szerokości od 3,5 do 5 metrów. Koszt inwestycji opiewa na 230 000 zł. Całość środków pochodzić będzie z budżetu gminy.  Termin realizacji zadania do dnia 31 lipca 2023 r.

– Cieszę się, że z centrum Kunowa zniknie kolejna szutrowa droga. W zimie, czy po opadach deszczu mieszkańcom było naprawdę ciężko tamtędy podróżować.  Z perspektywy lat, jakie minęły, udało się nam już sporo wykonać. To również zasługa naszych radnych. Jestem wdzięczny radnym, którzy nie tracą czasu na niepotrzebne kłótnie i spory. Pokazują swoją klasę. Mogą mieć inne poglądy, ale gdy jest słuszna propozycja, to jesteśmy jednomyślni. Propozycje inwestycji, które przedstawiam radnym zawsze spotykają się z akceptacją.  Gdy nie ma zgody radnych,  czas ucieka, zadania nie są zrealizowane,  a cierpią na tym mieszkańcy. U nas takiej sytuacji nie ma – podkreśla burmistrz. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dodaje, że samorząd  chce  wykonać również przedłużenie ulicy Iłżeckiej w stronę Kolonii Inwalidzkiej (równoległej do ulicy Grabowieckiej). Gmina podjęła już pierwsze kroki w tym kierunku, biorąc m.in. pod uwagę głosy mieszkańców tamtych terenów. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this