Znajdź nas na

FAKTY

Pijana rowerzystka zatrzymana na Warszawskiej w Kunowie!

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała zatrzymana dzisiaj przez policjantów z ostrowieckiej drogówki 53-letnia rowerzystka. Cyklistka nie zważając na panującą aurę pogodową oraz swój stan nietrzeźwości podróżowała jednośladem przez Kunów. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Dzisiaj (piątek, 7 kwietnia) około godziny 7.25 na ul. Warszawskiej  w Kunowie policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystkę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującej woń alkoholu. Kobieta pomimo niekorzystnych warunków panujących na drodze w postaci opadów deszczu oraz stanu nietrzeźwości wybrała się w podróż jednośladem. Badanie alkomatem wykazało, że 53-latka miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka gminy Kunów otrzymała mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Mundurowi przypominają: pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this