Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ceny ścieków w gminie Bałtów nie wzrosną! To była ostatnia sesja w okrojonym składzie! Wybory już w niedzielę!

– To był czas trudnych decyzji, ale także dobrej współpracy, bez straty czasu na przepychanki z radnymi. Mogliśmy spożytkować go na poprawę życia naszych mieszkańców – podsumowuje Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 18 lutego odbyła się bowiem ostatnia sesja jednoosobowej rady gminy, której obowiązki blisko trzy miesiące temu przejął Henryk Cichocki. Radni w nowym, pełnym składzie spotkają się po zaplanowanych na najbliższą niedzielę – wyborach (23 lutego).

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zarówno Henryk Cichocki, jak i Hubert Żądło podkreślają, że był to czas dużej odpowiedzialności. Decyzje, które trzeba było podjąć też nie były łatwe. Do zatwierdzenia był bowiem budżet, a także podatki. 

– Były i ciężkie tematu, związane z  podatkami, czy budżetem. Dzięki współpracy z wójtem udało się wszystkie trudności pokonać. To co wieszczono na początku, że będziemy sprzedawać majątek gminy, narobimy głupot, nie potwierdziło się. Kończę pełnić swoją funkcję i jestem zadowolony z pracy, którą wykonałem – podsumowuje Henryk Cichocki.

To, że współpraca układała się dobrze i merytorycznie, podkreśla także Hubert Żądło, który przypomina sesje rady w pełnym składzie jeszcze z odwołanymi przez mieszkańców radnymi, kiedy zamiast działać dla pożytku wszystkich, wójt musiał odpierać ataki opozycji. 

–  Liczę na to i życzę zarówno sobie, jak i całej społeczności i samorządowi gminy Bałtów, aby nowo wybrana rada pracowała jak pełniący funkcje rady Henryk Cichocki. Mieliśmy do podjęcia też niełatwe decyzje, jak chociażby te związane  z podatkami. Nasze doświadczenie samorządowe mówiło nam to, że jest to konieczne, aby zapewnić dalsze stabilne funkcjonowanie samorządu. W tym czasie kiedy współpracowałem z Henrykiem Cichockim udało się podjąć uchwałę budżetową, wyłonić wykonawców na doposażenie budynku szkoły w metalowe szafki dla uczniów, doposażyć łazienki, a także salę gimnastyczną w niezbędny sprzęt. Nasza współpraca w efekcie doprowadziła do polepszenia życia mieszkańców, a czas naszej współpracy mogłem wykorzystać na zabieganie, a nie na zbędne przepychanki z radą – podsumowuje Hubert Żądło. 

18 lutego odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy w Bałtowie w okrojonym składzie. 

Utrzymano  w mocy dopłaty do kanalizacji.  Ceny ścieków nie wzrosną na terenie gminy Bałtów.

–  Gmina Bałtów ma ustalona cenę z Wodami Polskimi kanalizacji za metr sześcienny. Wynoszą one  6,13 zł, ale stosujemy do tego dopłaty aby mieszkańcy mieli tańszą kanalizację. Zresztą większość gmin takie dopłaty stosuje zgodnie z prawem. Uchwała obowiązująca kończy swoją moc z końcem lutego. Gdybyśmy nie podjęli tej uchwały, mieszkańcy musieliby zapłacić więcej, ale podjęliśmy ją i mogą być spokojni – wyjaśnia wójt.

Na sesji poprawiono także poprawkę do uchwały o środkach  transportowych. 

–  Musieliśmy błyskawicznie zareagować. Udało się nam skorygować pomyłke na ostatniej sesji – dodaje Henryk Cichocki. 

Sesja przebiegła bardzo spokojnie i merytorycznie.

– Pokazaliśmy, że ten okres przejściowy był spokojny, nie spełniły się te złowieszcze groźby i czarne scenariusze, że przez te trzy miesiące można wiele zepsuć w samorządzie. Nic takiego się nie stało – podsumowuje wójt. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this