Znajdź nas na

FAKTY

Chciał oszukać market budowlany! Do opakowania po tańszym produkcie, włożył – droższy!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 43-letniemu mieszkańcowi powiatu starachowickiego. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie oszustwa w jednym z marketów budowlanych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego. 43-latek droższą ładowarkę do wkrętarki włożył do opakowania tańszego produktu. W ten sposób nieuczciwy klient chciał zaoszczędzić 160 złotych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wczoraj (11 stycznia) około godziny 17.40 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z marketów budowlanych ochrona ujęła 43-latka. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się oszustwa. Na miejsce udali się policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ostrowieckiej komendy. W trakcie interwencji mundurowi ustalili, że mieszkaniec powiatu starachowickiego będąc w sklepie postanowił zakupić akumulator do wkrętarki. Kiedy oglądał narzędzia odłączył od droższego zestawu opisaną część i włożył ją do innego dużo tańszego pudełka. Kolejno udał się z podmienionym produktem do kasy, gdzie dokonał zapłaty 118 złotych. Nieuczciwy klient w ten sposób chciał zaoszczędzić 160 złotych. 

Przypomnijmy, że zgodnie z polskim prawem takie działanie jest traktowane jako oszustwo i wartość strat nie ma znaczenia, a przy kwalifikowaniu tego czynu zawsze będzie to przestępstwo. Jeszcze tego samego dnia 43-latek usłyszał zarzut oszustwa.

Zgodnie z kodeksem karnym, tego typu czyn zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this