Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkańcy Piasków Brzóstowskich zyskają drogę w nowym standardzie!

Rozpoczęła się budowa kolejnej drogi w ramach zadania „Poprawa infrastruktury drogowej poprzez przebudowę, remont i rozbudowę sieci drogowej na terenie gminy Ćmielów” finansowana z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Mowa o inwestycji w Piaskach Brzóstowskich. Wartość zadania to 319 000 zł z czego aż 95% pochodzi ze środków rządowych. – Wszystko z myślą o mieszkańcach, ich komforcie jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwie – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Poprawa infrastruktury drogowej poprzez rozbudowę, czy też przebudowę sieci dróg na terenie gminy Ćmielów, to jedno z najważniejszych zadań, realizowanych przez ćmielowski samorząd. 

– Na jego realizację pozyskaliśmy środki zewnętrzne z „Polskiego Ładu”.  Programu, który skrojony jest idealnie na miarę potrzeb tak małych gmin, jak gmina Ćmielów. Jednak, aby to mogło nastąpić musieliśmy przygotować wniosek i posiadać niezbędną dokumentację. Regulacja stanów prawnych dróg, później projekt, pozyskanie środków finansowych, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a następnie pozytywne rozstrzygnięcie przetargu – to praca, której nie widać, a która musiała być wykonana, aby mieszkańcy mogli finalnie cieszyć się nowym komfortem jazdy i bezpieczeństwem – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Jedną z dróg, która wymagała przebudowy po wykonanej kanalizacji, a której modernizacja realizowana jest w ramach środków pozyskanych z „Polskiego Ładu” jest taPolski w Piaskach Brzóstowskich. Wartość inwestycji to 319 000 zł. 

Joanna Suska przypomina, że w ramach „Polskiego Ładu” wyremontowanych, zmodernizowanych lub przebudowanych będzie 10 dróg gminnych i wewnętrznych. Do użytku oddana została już m.in. droga w Glince, na którą mieszkańcy czekali od lat.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this