Znajdź nas na

FAKTY

Remont drogi 754: Pod koniec stycznia powinny rozpocząć się prace na ulicy Radwana!

Jak przypomina Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, przebudowa przebiegającej przez Ostrowiec Świętokrzyski drogi wojewódzkiej nr 754 będzie największą tego typu inwestycją od lat. – Obecnie prowadzone są rozmowy z wykonawcą w zakresie odroczenia zamknięcia mostu na rzece Kamiennej do momentu, kiedy zostanie oddany „węzeł Brezelia” w ciągu małej obwodnicy Ostrowca Św. – dodaje Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Już pod koniec stycznia powinny rozpocząć się prace na ulicy Mieczysława Radwana.

Tablice informacyjne zamontowane przy moście na Alei 3 Maja w Ostrowcu Św. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Magdalena Zieleń przyznaje, że trafia do niej dużo pytań od mieszkańców Ostrowca Św. dotyczących przebudowy Alei 3-go Maja. Najważniejsze z nich dotyczą zamknięcia mostu na rzece Kamiennej. Podkreśla, że obecnie prowadzone są rozmowy z wykonawcą inwestycji, aby odroczyć zamknięcie mostu do czasu oddania do użytku „węzła Brezelia”. 

– Jest to trudny temat bo wykonawca jest związany terminami w umowie. Prowadzone są również rozmowy z firmą Fabe – wykonawcą „małej obwodnicy Ostrowca Św.”, aby przyspieszyła prace na „węźle Brezelia”. Firma rozumie problem, jest chętna do współpracy i chce przyspieszyć prace, ale to też nie jest takie proste,  bo żeby móc ułożyć masę bitumiczną muszą być spełnione pewne warunki m.in. powierzchnia do ułożenia musi być sucha, a temperatura powietrza nie może być niższa niż 5 st C. Doświadczenie pokazuje, że takie warunki są możliwe do uzyskania na przełomie kwietnia i maja. Mówimy więc o oddaniu węzła na przełomie maja i czerwca. Myślę że wtedy dopiero zostanie zamknięty most na rzece Kamiennej – wyjaśnia Magdalena Zieleń. 

Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wykonawca przebudowy drogi 754,  maja czyli firma Mota-Engil Central Europe ma już przekazany grunt pod inwestycję. Firma ma również zatwierdzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego plan tymczasowej organizacji ruchu 

Dodaje, że pod koniec stycznia powinny rozpocząć prace na ulicy Mieczysława Radwana na odcinku od ulicy Okólnej do ulicy Polnej, gdzie zostały już częściowo zwiezione materiały budowlane.

Ulica Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Widzimy również maszyny budowlane zgromadzone w okolicy mostu na rzece Kamiennej. Tam prowadzony będzie przewiert pod dnem rzeki aby ułożyć niezbędne instalacje – tłumaczy Magdalena Zieleń.

Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości  przypomina, że choć w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, których celem było dyskredytowanie inwestycji, czy też poddawanie jej w wątpliwość, jest to największa inwestycja drogowa, której realizacja jest możliwa i dzięki środkom rządowym i wsparciu budżetu województwa świętokrzyskiego. 

Zbigniew Duda, radny powiatowy z Klubu PiS
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, wszyscy mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, ale również osoby przejezdne widzą pojawiające się przy drodze nr 754 części infrastruktury drogowej, co pokazuje, że te prace przy drodze już niebawem się zaczną. Pragnę uspokoić wszystkich, którzy próbują mówić niekoniecznie prawdziwe informacje, droga będzie niebawem wykonywana i myślę, że mieszkańcy naszego powiatu oczekiwali na nią kilkanaście lat. Poprzedni Sejmik niestety tylko planował – mówi Zbigniew Duda.

Podkreśla, że cieszy się, iż razem z radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – Magdaleną Zieleń mógł być częścią zespołu, który zabiegał, przekonywał i lobbował za tą drogą. Przypomina, że stworzenie tymczasowej organizacji ruchu byłoby łatwiejsze, gdyby radni miejscy z KWW Jarosława Górczyńskiego poparli projekt uchwały radnych z Klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczący budowy nowego mostu na rzece Kamiennej, który połączyć miałby ulicę Chrzanowskiego z Aleją 25-lecia Wolności.

Ulica Okólna w Ostrowcu Św.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

O pomyśle radnych pisaliśmy tutaj:

 – Olbrzymia szkoda, że prezydent  Górczyński cztery lata temu, gdy radni miejscy z Klubu PiS zaproponowali projekt budowy mostu, przy naprawdę nikłym udziale finansowym gminy, powiedział, że to projekt polityczny. Olbrzymia krótkowzroczność – podsumowuje Zbigniew Duda.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this