Znajdź nas na

FAKTY

„Cicha Godzina” dla klientów kieleckiego NFZ-u! To ukłon w stronę osób ze spektrum autyzmu!

Potrzebujesz spokoju i wyciszenia w czasie załatwiania spraw w salach obsługi klientów NFZ? Od kwietnia w każdy wtorek od godziny 14.00 do 15.00 obowiązywać będzie „cicha godzina”. W tym czasie w Sali Obsługi Klienta przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach światła zostaną wygaszone lub przyciemnione, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone.

Źródło: NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchamia kolejne udogodnienie dla osób załatwiających swoje sprawy w Sali Obsługi Klienta. To „Cicha Godzina”, czyli możliwość umówienia wizyty w czasie ograniczenia w SOK bodźców wzrokowych i słuchowych.

Są osoby, które podczas załatwiania spraw potrzebują spokoju i wyciszenia, a nawet niewielki hałas czy zbyt ostre światło je rozprasza. Ich nadmierne natężenie jest szczególnie uciążliwe dla osób w spektrum autyzmu. To między innymi dla nich jest dedykowana „Cicha godzina”, która od kwietnia będzie rezerwowana każdy wtorek od godziny 14.00 do 15.00. W tym czasie w Sali Obsługi Klienta przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach światła zostaną wygaszone lub przyciemnione, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone. Rozmowy będą prowadzone – zarówno przez pracowników, jak i klientów – w sposób cichy i niezakłócający spokoju.

Osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie mogą także skorzystać z wydłużonego, 30-minutowego czasu obsługi w odizolowanym, wyciszonym pomieszczeniu.

Jak zarezerwować termin takiej wizyty?

Można to zrobić na dwa sposoby:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this