Znajdź nas na

FAKTY

Coraz bliżej oddania do użytku węzła Brezelia!

Jak poinformowała nas Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w przyszłym tygodniu planowane jest przełożenie ruchu na przebudowaną łącznicę istniejącego węzła na skrzyżowaniu realizowanej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego z drogą wojewódzką nr 755. Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu umożliwi wjazd na wiadukt w obrębie węzła. Obiekt został zamknięty na czas budowy łącznicy.

Źródło: GDDKiA Kielce

Odbiór tymczasowego oznakowania i zmiana organizacji ruchu na łącznicy węzła planowane są w środę, 26 lipca. Dzisiaj (19 lipca) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dla tego fragmentu. Zawiadomienie o zmianie organizacji ruchu skierowane zostało natychmiast do stosownych organów, zgodnie z przepisami z 7-dniowym wyprzedzeniem.

W ramach inwestycji polegającej na budowie prawie 3-kilometrowego odcinka obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, przebudowana została łącznica węzła na drodze wojewódzkiej 755 w celu skomunikowania nowej trasy z istniejącym układem komunikacyjnym. Dla bezkolizyjnego włączenia obwodnicy do węzła Brezelia na łącznicy wybudowane zostało także trójwlotowe rondo. Udostępnienie przebudowanej łącznicy z rondem umożliwi wjazd na istniejący, a zamknięty na czas budowy, wiadukt  nad drogą wojewódzką 755. Zamknięty pozostanie natomiast zjazd z nowego ronda na aktualnie budowaną obwodnicę.

– Wybudowanie i udostępnienie o kilka miesięcy wcześniej węzła Brezelia umożliwi  mieszkańcom Ostrowca Św.  i podróżującym przez miasto skorzystanie z dodatkowego połączenia. Wykonawca inwestycji GDDKiA odpowiedział na oczekiwania społeczności lokalnej i wykonał prace na łącznicy przed terminem umownym. Mamy nadzieję, że umożliwienie wjazdu na węzeł pozwoli na upłynnienie ruchu w mieście, w którym inni zarządcy dróg rozpoczęli równocześnie w bieżącym roku swoje inwestycje – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras. 

Dodaje, że prace na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Na trasie zasadniczej kontynuowane są roboty bitumiczne. W ponad 95 proc. ułożona podbudowa bitumiczna i przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni. Układanie ostatniej warstwy ścieralnej planowane jest od września. 

– Trwa budowa ronda na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 9. Obecnie realizowane są prace na drugiej połowie tego ronda – wykonane zostały warstwy konstrukcyjne, kanalizacja deszczowa i podbudowa z kruszywa. Trwa również przebudowa fragmentu drogi powiatowej do Denkówka pod nowym wiaduktem. Na tym odcinku prace planowane są do końca wakacji. Kontynuowane są roboty na obiektach inżynierskich. Wszystkie mosty i wiadukty mają już ustroje nośne i płyty przejściowe – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this