Znajdź nas na

FAKTY

Podejrzany o spowodowanie wypadku w Boksycce pozostanie w areszcie!

Choć obrońcy podejrzanego o spowodowanie wypadku w Boksycce, w którym zginęło 5 osób, złożyli zażalenie na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego, Piotr M. pozostanie w areszcie. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Kielcach.

Źródło: FB KP PSP w Ostrowcu Św.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę (28 maja). Kierujący pojazdem marki Mercedes, 38-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z pojazdem marki Fiat, którym kierował 72-latek.

Wraz z kierowcą Fiata podróżowało jeszcze pięć innych osób. Kierujący Fiatem i czwórka jego pasażerów poniosło śmierć na miejscu. Kierowca Mercedesa i nastolatek z Fiata zostali zabrani do szpitala. Jak wynikało z ustaleń Prokuratury, a o czym podczas konferencji prasowej zorganizowanej 1 czerwca tuż przy miejscu, gdzie doszło do tragedii,  mówił Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości, kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Oburzenie i słowa krytyki „wylały” się po decyzji ostrowieckiego sądu, który zdecydował o niezastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec Piotra M., podejrzanego o spowodowanie wypadku. Kolejny wniosek prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego został już uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

– Na przedmiotowe postanowienie złożył zażalenie jego obrońca, które zostało rozpoznane przez Sąd Okręgowy w Kielcach w dniu 17 lipca 2023 roku. Sąd Okręgowy w Kielcach utrzymał postanowienie w mocy, co oznacza, że podejrzany przebywa w areszcie śledczym. O czasie pobytu w areszcie na etapie postępowania przygotowawczego decyduje Prokurator, który w każdym czasie może zmienić swoją decyzję i uchylić ten środek bądź zastąpić go innym środkiem zapobiegawczym – wyjaśnia Jolanta Sarnecka z Sądu Okręgowego w Kielcach.

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this