Znajdź nas na

FAKTY

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

W województwie świętokrzyskim odnotowano kolejne sześć przypadków zakażenia koronawirusem. O jednej z tych osób, starszym mężczyźnie z powiatu skarżyskiego przed godziną 9.00 poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, o pozostałych pięciu dowiedzieliśmy się po godzinie 14.00.

Grafika: naOSTRO.info

Aktualnie (stan na godzinę 15.00) na terenie województwa świętokrzyskiego 55 osób zakażonych jest koronawirusem.

Przed godziną 9.00 o zakażonym mężczyźnie z powiatu skarżyskiego poinformowała nas Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, wówczas na terenie województwa świętokrzyskiego było 50 zakażonych osób.

Kolejne niepokojące informacje napłynęły po godzinie 14.00.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 5 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, starsza kobieta z powiatu szydłowieckiego (woj. mazowieckie) oraz dwie starsze kobiety z powiatu skarżyskiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 55 przypadków zachorowań na COVID-19 – wyjaśnia Ewa Łukomska.

Aktualnie na terenie powiatu ostrowieckiego 541 osób poddanych jest kwarantannie, a 34 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.
Dla porównania wczoraj (31 marca, dane z godziny 18.00) na terenie powiatu ostrowieckiego 514 osób znajdowało się w kwarantannie, a 22 osoby pod nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce zakażonych koronawirusem jest 2420 osób. Nie żyje 36 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this