Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Suska: Razem, choć oddzielnie jesteśmy silni! Seniorzy z gminy Ćmielów otrzymają maseczki i rękawiczki ochronne!

– Drodzy Seniorzy! Zdrowie jest najważniejsze więc chrońmy je zakładając maski i rękawiczki, które Wam przekazuję. Razem, choć oddzielnie jesteśmy silni! – takie słowa otuchy, a także pakiety zawierające maseczki wielokrotnego użytku i jednorazowe rękawiczki, od dziś otrzymywać będą mieszkańcy z terenu miasta i gminy Ćmielów w wieku 60+. Inicjatorką akcji jest Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, która przypomina, że seniorzy to grupa największego ryzyka zarażenia się koronawirusem. Przesyłki są przygotowywane i dostarczane przez pracowników urzędu na adresy domowe bez konieczności wychodzenia z domu.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Seniorzy z gminy Ćmielów mogą liczyć na pomoc Joanny Suski, burmistrza miasta i gminy Ćmielów bez względu na okoliczności. Także w czasach epidemii koronawirusa nie zostali pozostawieni samymi sobie. Od czasu ogłoszenia epidemii, na terenie gminy działa pogotowie zakupowe, które ułatwiło już życie nie jednemu seniorowi. Od dziś mieszkańcom w wieku 60+ rozdawane będą także pakiety zawierające rękawiczki i maseczki ochronne.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, niwelując wszelkie zagrożenia, na jakie są narażone osoby 60+, a także w trosce o ich zdrowie i życie, wyszłam z inicjatywą, aby dzięki pomocy moich pracowników, przy zachowaniu środków maksymalnego bezpieczeństwa, przekazać najstarszym mieszkańcom z terenu miasta i gminy Ćmielów pakiety z maseczkami wielokrotnego użytku i jednorazowymi rękawiczkami.  

Pod wskazane adresy, z grupy wiekowej 60+ trafią zestawy: bawełniana maseczka  wielokrotnego użytku wraz z dokładną instrukcją prania, które gwarantuje bezpieczeństwo, a według danych w gminie Ćmielów osób spełniających kryterium wiekowe jest 2127.

– Wiemy, że są trudności z dostępnością maseczek, głównie tych specjalistycznych. Udało mi się zdobyć maseczki wielokrotnego użytku, które wykonane są ze 100 procentowej bawełny. W pakiecie są też rękawiczki jednorazowe, ale też z taką informacją i przypomnieniem, aby wychodząc na zakupy, korzystać z nich, bo mogą uchronić nas przed zakażeniem i chorobą. W świetle nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia, każdy, kto dokonuje zakupów w sklepie musi takie rękawiczki posiadać. Chciałabym, żeby mieszkańcy gminy wypracowali taki nawyk, że jeśli już muszą wyjść z domu na zakupy, zabezpieczali się maksymalnie, jak tylko mogą. Dołączyłam także karteczkę z takim przesłaniem duchowym, aby mieszkańcy czuli, że pomimo, że jesteśmy w izolacji nikt o nich nie zapomina, jesteśmy razem. Nie zapominam o nich i się z nimi solidaryzuję  – dodaje Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, a jednocześnie pełniąca funkcję szefa Zarządzania Kryzysowego w gminie.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Przypomina także, że na terenie gminy funkcjonuje pogotowie zakupowe, które pomaga najstarszym i niepełnosprawnym  mieszkańcom w zrobieniu zakupów. Zainteresowanie jest tak duże, że z prośbą o pomoc dzwonią także mieszkańcy Ostrowca Św. Niestety swoim obszarem pogotowie zakupowe obejmuje jedynie gminę Ćmielów. 

–  Pogotowie zakupowe cieszy się dużą popularnością i zyskało uznanie wśród naszych mieszkańców. Otrzymujemy telefony od mieszkańców Ostrowca Św. czy mogą skorzystać z pomocy. Niestety musimy odmawiać, ponieważ służymy pomocą naszym seniorom – dodaje burmistrz. 

Dzięki oficjalnemu profilowi Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów na FB (@gminacmielow), mieszkańcy informowani są o bieżącej sytuacji, obostrzeniach  i podejmowanych działaniach na terenie gminy.  Także straże pożarne przez megafony informują mieszkańców o wprowadzanych obostrzeniach i zachęcają do pozostania w domach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this