Znajdź nas na

FAKTY

Czterech kandydatów na stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala!

Jacek Jaworski z Daleszyc, Tomasz Kopiec z Łodzi, Artur Kubas i Jarosław Łyczkowski ze Starachowic, to czterej kandydaci, którzy zakwalifikowali się do dalszego etapu rekrutacji w konkursie na dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Lista kandydatów spełniających wymagania w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim opublikowana została dopiero dziś (poniedziałek, 20 września).

Zdjęcie ilustracyjne. Wnętrze ostrowieckiego szpitala. fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Kto zostanie dyrektorem ostrowieckiego szpitala? Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego, a przede wszystkim pacjenci lecznicy, odpowiedź na to pytanie powinni uzyskać w tym tygodniu. Dopiero dziś (poniedziałek, 20 września) w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim opublikowana został  lista kandydatów, spełniających niezbędne wymagania określone w konkursie na dyrektora szpitala. 

Wszyscy kandydaci pochodzą spoza powiatu ostrowieckiego: Jacek Jaworski z Daleszyc,  Tomasz Kopiec z Łodzi,  natomiast Artur Kubas  i Jarosław Łyczkowski ze Starachowic. 

Zgodnie z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu o konkursie przyszły dyrektor placówki musi posiadać wyższe wykształcenie, wiedzę i doświadczenie, dające rękojmię wykonywania obowiązków dyrektora, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie oraz co najmniej trzyletni staż pracy.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać m.in. podanie o przyjęcie na stanowisko objęte konkursem, dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe, inne dokumenty potwierdzające wymagany staż pracy oraz dorobek i kwalifikacje zawodowe, opisany przebieg pracy zawodowej, a także koncepcję funkcjonowania i rozwoju ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W składzie komisji konkursowej znaleźli się: Małgorzata Bień (radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego), Bożenna Morycińska (radna miejska z KWW Jarosława Górczyńskiego), Mariusz Pasternak(radny powiatowy z KWW Jarosława Górczyńskiego), Julita Szewczyk (skarbnik Powiatu Ostrowieckiego), Mariusz Łata (radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego),  Danuta Barańska (radna powiatowa z KWW Jarosława Górczyńskiego) – przedstawiciel Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. (wskazana uchwałą rady społecznej z 11 sierpnia 2021 r.). Na przewodniczącego komisji wybrano – Łukasza Witkowskiego ( sekretarz Powiatu Ostrowieckiego).

Z Regulaminu przeprowadzenia konkursu na dyrektora naczelnego ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim dowiadujemy się m.in., że w drugim etapie postępowania komisja zapozna się z dokumentami złożonymi przez kandydatów „biorąc pod uwagę ich zawartość merytoryczną, a następnie przeprowadza indywidualne rozmowy z kandydatami, polegające na: zadawaniu jednakowych pytań niezbędnych do ustalenia przydatności na stanowisko na stanowisko objęte konkursem, zadawaniu pytań dodatkowych – uzupełniających przez członków komisji.  

Lista kandydatów spełniających wymagania formalne w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego ZOZ w Ostrowcu Św. Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Przypomnijmy, że poprzednim dyrektorem naczelnym ostrowieckiego szpitala był Andrzej Gruza. 15 lipca informację o jego śmierci podczas konferencji prasowej przekazał Adam Karolik, ówczesny dyrektor do spraw medycznych ZOZ w Ostrowcu Św. Andrzej Gruza z wykształcenia był geologiem. Ze służbą zdrowia zetknął się po raz pierwszy w 1999 roku, był dyrektorem szpitala w Ełku, następnie przez blisko 12 lat pracował na kierowniczym stanowisku w Centrum Zdrowia Dziecka, przed objęciem funkcji dyrektora naczelnego w ostrowieckim szpitalu przez sześć lat pracował w Szpitalu Powiatowym w Wołominie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this