Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy kierowcy z Ostrowca Św. jeżdżą ostrożnie?

Według rankingu stworzonego przez ekspertów firmy Rankomat.pl na podstawie danych Systemu ewidencji Wypadków i Kolizji, Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje 16 miejsce na 84 największe miasta w Polsce pod względem ilości kolizji i wypadków, przypadających na 1000 mieszkańców. W Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak w Zabrzu na 1000 mieszkańców przypada 10,8 zdarzeń drogowych. Najgorsze wyniki w rankingu przypadły Katowicom, najlepsze natomiast otrzymał Kędzierzyn-Koźle.

zdjęcie ilustracyjne

Aż do 24,13% (180) zdarzeń drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Do innych przyczyn wypadków i kolizji w mieście należy: nieprawidłowe cofanie – 144 (19,30%), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 88 (11,80%), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 77 (10,32%),  nieprawidłowe omijanie – 57 (7,64%).

Dla porównania, kierowcy z Kielc najczęściej nie zachowują bezpiecznej odległości między pojazdami. Do zdarzenia drogowego z tego powodu doszło tam 822 razy (20,78% wszystkich kolizji i wypadków).

Źródło: Rankomat.pl

Kierowcy z Ostrowca Świętokrzyskiego płacili w ubiegłym roku za obowiązkowe ubezpieczenie średnio 552 zł. Jest to zaraz po Mielcu (515 zł), druga najniższa stawka w rankingu cen OC. Jak dodają eksperci Rankomat.pl nie tylko mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także osoby z innych miast województwa świętokrzyskiego mieli szansę na zakup taniego OC w 2019 r.  Średnia składka w tym regionie wyniosła bowiem tylko 593 zł. Dla porównania: najdroższe polisy kupowali właściciele pojazdów zarejestrowanych we Wrocławiu (939 zł), a najtańsze w Mielcu (515 zł).

Źródło: Rankomat.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this