Znajdź nas na

FAKTY

Czy kierowcy z Ostrowca Św. jeżdżą ostrożnie?

Według rankingu stworzonego przez ekspertów firmy Rankomat.pl na podstawie danych Systemu ewidencji Wypadków i Kolizji, Ostrowiec Świętokrzyski zajmuje 16 miejsce na 84 największe miasta w Polsce pod względem ilości kolizji i wypadków, przypadających na 1000 mieszkańców. W Ostrowcu Świętokrzyskim, podobnie jak w Zabrzu na 1000 mieszkańców przypada 10,8 zdarzeń drogowych. Najgorsze wyniki w rankingu przypadły Katowicom, najlepsze natomiast otrzymał Kędzierzyn-Koźle.

zdjęcie ilustracyjne

Aż do 24,13% (180) zdarzeń drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu. Do innych przyczyn wypadków i kolizji w mieście należy: nieprawidłowe cofanie – 144 (19,30%), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 88 (11,80%), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 77 (10,32%),  nieprawidłowe omijanie – 57 (7,64%).

Dla porównania, kierowcy z Kielc najczęściej nie zachowują bezpiecznej odległości między pojazdami. Do zdarzenia drogowego z tego powodu doszło tam 822 razy (20,78% wszystkich kolizji i wypadków).

Źródło: Rankomat.pl

Kierowcy z Ostrowca Świętokrzyskiego płacili w ubiegłym roku za obowiązkowe ubezpieczenie średnio 552 zł. Jest to zaraz po Mielcu (515 zł), druga najniższa stawka w rankingu cen OC. Jak dodają eksperci Rankomat.pl nie tylko mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także osoby z innych miast województwa świętokrzyskiego mieli szansę na zakup taniego OC w 2019 r.  Średnia składka w tym regionie wyniosła bowiem tylko 593 zł. Dla porównania: najdroższe polisy kupowali właściciele pojazdów zarejestrowanych we Wrocławiu (939 zł), a najtańsze w Mielcu (515 zł).

Źródło: Rankomat.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this