Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmarła 12 osoba zakażona kornawirusem w województwie świętokrzyskim!

Nie mamy dobrych wiadomości. Zmarła kolejna, 12 osoba zakażona kornawirusem w Województwie Świętokrzyskim. Jak podało Ministerstwo Zdrowia to 58-letnia kobieta, która hospitalizowana była w szpitalu w Starachowicach. Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego poinformowała także o czterech nowych zakażeniach. Wszystkie osoby pochodzą z powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

O 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, poinformowało dziś (10 maja) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych pochodzi z województwa dolnośląskiego (76 osób), śląskiego – 63 osoby.

W województwie opolskim potwierdzono 10 nowych zakażeń, w województwie świętokrzyskim – 4, pomorskim i zachodniopomorskim – 3, małopolskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim – po dwa przypadki, a także po jednej osobie z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego i podlaskiego.

Zmarło 6 osób zakażonych koronawirusem, w tym 58-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach. To 12 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 325 zachorowań na COVID-19, w tym 12 zgonów oraz 178 ozdrowień.

W Polsce zakażonych koronawirusem jest 15 821 osób. Zmarło 791 osób.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego i dwóch młodych mężczyzn również z powiatu ostrowieckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych z 9 maja, z godziny 12.00, zamieszczonych na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 723 objęte są kwarantanną, 26 osób jest hospitalizowanych, 26 osób ma dodatni wynik SARS-CoV-2, wyzdrowiało 7 osób.

W szpitalu zakaźnym w Starachowicach przebywało wczoraj (9 maja) 102 pacjentów: 68 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 3 osoby z wynikiem negatywnym, 31 osób oczekiwało na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this