Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmarła 12 osoba zakażona kornawirusem w województwie świętokrzyskim!

Nie mamy dobrych wiadomości. Zmarła kolejna, 12 osoba zakażona kornawirusem w Województwie Świętokrzyskim. Jak podało Ministerstwo Zdrowia to 58-letnia kobieta, która hospitalizowana była w szpitalu w Starachowicach. Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego poinformowała także o czterech nowych zakażeniach. Wszystkie osoby pochodzą z powiatu ostrowieckiego.

Grafika: naOSTRO.info

O 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, poinformowało dziś (10 maja) Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych pochodzi z województwa dolnośląskiego (76 osób), śląskiego – 63 osoby.

W województwie opolskim potwierdzono 10 nowych zakażeń, w województwie świętokrzyskim – 4, pomorskim i zachodniopomorskim – 3, małopolskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim – po dwa przypadki, a także po jednej osobie z województw: podkarpackiego, wielkopolskiego i podlaskiego.

Zmarło 6 osób zakażonych koronawirusem, w tym 58-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach. To 12 ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 325 zachorowań na COVID-19, w tym 12 zgonów oraz 178 ozdrowień.

W Polsce zakażonych koronawirusem jest 15 821 osób. Zmarło 791 osób.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 4 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. To kobieta w sile wieku z powiatu ostrowieckiego, starszy mężczyzna z powiatu ostrowieckiego i dwóch młodych mężczyzn również z powiatu ostrowieckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych z 9 maja, z godziny 12.00, zamieszczonych na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 723 objęte są kwarantanną, 26 osób jest hospitalizowanych, 26 osób ma dodatni wynik SARS-CoV-2, wyzdrowiało 7 osób.

W szpitalu zakaźnym w Starachowicach przebywało wczoraj (9 maja) 102 pacjentów: 68 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 3 osoby z wynikiem negatywnym, 31 osób oczekiwało na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this