Znajdź nas na

FAKTY

Czy mieszkańcy jednej z ulic w Denkowie kolejny rok będą musieli „brodzić w błocie”?

Dziurawa, a po deszczach i roztopach pełna błota – tak wygląda nawierzchnia łącznika pomiędzy ulicami Ostrowiecką, a Topolową w Denkowie. Radny pisze interpelacje, mieszkańcy marzą o równej nawierzchni, a gmina Ostrowiec Świętokrzyski? Nie ujęła wykonania nawierzchni bitumicznej lub nawierzchni z kostki brukowej betonowej w budżecie na rok 2022. – (…) Możliwość podjęcia niezbędnych działań dla wykonania wnioskowanego odcinka ulicy zostanie rozważona w latach przyszłych – napisała w odpowiedzi na interpelację radnego Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. Nie wiadomo jednak co dokładnie oznaczają lata przyszłe. Czy mieszkańcy tej części Denkowa kolejny rok będą musieli „brodzić w błocie”?

fot. Czytelnik

Łącznik pomiędzy ulicami Ostrowiecką, a Topolową w Denkowie do najbardziej reprezentatywnych nie należy. W zimie, pokryta śniegiem i zamarzniętymi kałużami nawierzchnia, jest nie lada wyzwaniem dla mieszkańców tej części Denkowa. W czasie opadów deszczu praktycznie nie mają szans, aby dotrzeć do swoich domów, nie brudząc odzieży, czy karoserii swoich aut.

17 grudnia 2021 roku interpelację w sprawie wykonania trwałej nawierzchni drogi złożył Mateusz Czeremcha, radny miejski niezrzeszony.

– Obecny stan nawierzchni w zasadzie uniemożliwia korzystanie z przedmiotowego odcinka drogi. Mieszkańcy poruszający się pieszo po śliskiej nawierzchni narażeni są na poważne ryzyko upadku. Oprócz problemu bezpiecznego korzystania z drogi, mieszkańcy skarżą się na fakt, iż trudno jest przejść drogą bez zachlapania błotem odzieży. Kierowcy samochodów natomiast skarżą się na fakt, iż stan drogi nie przystaje do oczekiwanego w  XXI wieku minimalnego standardu. Proszę o pilne rozwiązania przedstawionego problemu – apelował Mateusz Czeremcha.

Treść interpelacji radnego Mateusza Czeremchy
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Wygląda jednak na to, że mieszkańcy tej części Denkowa nie prędko doczekają się remontu. 

– Informuję, że w budżecie gminy na rok 2022 nie jest ujęte zadanie wykonania docelowej nawierzchni bitumicznej lub nawierzchni z kostki brukowej betonowej ulicy stanowiącej połączenie ulicy Ostrowieckiej i Tomaszów na działce nr ew. 260701_1.0033.AR.3.24. Obecne gmina Ostrowiec Świętokrzyski wnioskuje o uzyskanie dotacji na budowę i przebudowę dróg gminnych w ramach programów rządowych, które wymagają zabezpieczenia własnych środków finansowych. Wykonanie tych zadań musi być przeprowadzone w pierwszej kolejności z uwagi na możliwość skorzystania z dofinansowania i realizację zakresu robót uprawniającego funkcjonowanie układu komunikacyjnego całego miasta. Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w roku 2022 będzie na bieżąco monitorował stan techniczny nawierzchni ulic na terenie miasta  Ostrowca Świętokrzyskiego i w razie konieczności przeprowadzał roboty remontowe w zakresie bieżącego utrzymania i konserwacji pasów drogowych,  a przy stwierdzeniu ubytków – zlecane będzie ich uzupełnienie i wyrównanie.  Możliwość podjęcia niezbędnych działań dla wykonania wnioskowanego odcinka ulicy zostanie rozważona w latach przyszłych – napisała  w odpowiedzi na interpelację radnego Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św.

Odpowiedź na interpelację radnego
Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Czy mieszkańcy tej części Denkowa kolejny rok będą musieli „brodzić w błocie”? 

 Denkowie pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this