Znajdź nas na

FAKTY

Kraska: 36 665 osób zakażonych koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu!

W Polsce minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu – poinformował w piątek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Warszawa, 22.03.2021. Koronawirus w Polsce. Zespół medyczny przewozi pacjenta na izbę przyjęć szpitala tymczasowego w Warszawie, 19 bm. Tymczasowy Szpital Narodowy powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie pod auspicjami Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA. Liczba pacjentów zwiększyła się do ok. 300 osób. Wielu chorych leży pod respiratorami. W szpitalu polowym dla chorych na Covid-19 w Polsce ma docelowo znajdowało się ok. 1200 łóżek. (al/amb) PAP/Andrzej Lange ***UWAGA! Zakaz publikacji w negatywnym kontekście zdjęć zawierających wizerunek osób podczas pracy w szpitalu tymczasowym.***

„36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent” – powiedział Kraska w Radiu Plus.

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni „także będą z bardzo wysokimi wynikami”. „To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób” – podkreślił.

„Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek – dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem” – zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

Poinformował, że potwierdzono 1390 przypadków omikronu. „Ok. 30 proc. w naszym kraju to już ten wariant (…). W ciągu najbliższych kilkunastu dni ten wariant całkowicie wyprze wariant delta” – powiedział Kraska.

Kraska poinformował również o śmierci 248 osób z COVID-19. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this