Znajdź nas na

FAKTY

Czy na ostrowieckim pumptracku zostanie zamontowany monitoring?

Pumptrack na Osiedlu Pułanki, to atrakcja, na którą od lat czekała ostrowiecka młodzież.. Teren, na którym znajdują się tory do jazdy nie jest jednak ogrodzony, brakuje także monitoringu. Ten ostatni przydałby się zwłaszcza, że zdarzają się dewastacje drzewek, oświetlenia, a także drobnej infrastruktury znajdującej się na placu. Wspólną interpelację w tej sprawie złożyło dwóch radnych.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W sierpniu informowaliśmy o oblężeniu, jakie przechodził ostrowicki pumptrack. Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogą korzystać z trzyczęściowego toru rowerowego typu pumptrack  i skateplazy, które wybudowane zostały na Osiedlu Pułanki I choć za oknami coraz chłodniej wciąż  „przyciąga” miłośników rowerów, ale również rolek, hulajnóg, czy deskorolek.

Niestety, jak w przypadku każdej tego typu atrakcji pojawiły się również problemy: kradzieże drzewek, niszczenie ławek, koszy na śmieci, czy oświetlenia, ponieważ teren nie jest monitorowany, trudniej ustalić sprawcę. Interpelację w sprawie m.in montażu monitoringu złozyli Marek Giemza i Kamil Kutryba, radni Rady Miasta Ostrowca Św. 

–  Zwracam się z interpelacją dotyczącą zainstalowania monitoringu na Pump Tracku znajdującym się na Osiedlu Pułanki. Wydaje się nam, iż wskazane wydaje się również w tym miejscu  byłoby ogrodzenie tego terenu. Chcielibyśmy, aby obiekt funkcjonował na podobnej zasadzie jak orliki. Czyli teren bezpieczny, ogrodzony, oświetlony i z obsługą pracownika oraz dostępem do WC – wyliczają radni.

Dodają, że aktualnie jak najszybciej zamontowany powinien zostać monitoring, ponieważ obiekt jest dewastowany.

–   Liczne kradzieże drzewek, niszczenie koszy, ławek, tablic informacyjnych, lamp oświetleniowych nie może pozostać bez znalezienia sprawcy. Brak monitoringu sprawia, że osoby czują się bezkarne. Mamy również informacje od mieszkańców pobliskich bloków, że  po zmroku obiekt jest wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że kilka osób niszczy zabawę olbrzymiej ilości dzieci, młodzieży i dorosłym, którzy pragną, korzystać z tego obiektu w sposób właściwy – tłumaczą radni.

W Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w odpowiedzi na interpelację radnych pojawiła się informacja, że interpelacja została przekazana do rozpatrzenia Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św.  Gdy odpowiedź MOSIR-u opublikowana  zostanie w BIP do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this