Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Czy starosta dotrzymała słowa?

Jeśli skonfrontujemy pismo, jakie w odpowiedzi na swoją interpelację otrzymał radny powiatowy Marek Bilski, a pod którym podpisała się Marzena Dębniak, mówienie o dotrzymywaniu słowa przez starostę nabiera nowego znaczenia. Radny już od czerwca ubiegłego roku apelował o wycięcie krzewów i konarów drzew, które stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców i innych użytkowników drogi powiatowej z Ostrowca Św. do Miłkowskiej Karczmy. Krzaki miały zniknąć do końca roku, jednak jak twierdzi radny – nic się nie zmieniło. Swoje pytanie ponowił na sesji 18 grudnia 2019 roku. Usłyszał wówczas, że „kto podpisał, to powinien panie radny wykonać”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

26 czerwca 2019 roku Marek Bilski, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości złożył interpelację w imieniu użytkowników drogi powiatowej nr 0660T, biegnącej z Ostrowca Św. do Miłkowskiej Karczmy. Prosił o wycięcie krzaków rosnących przy samej drodze lub w rowie, biegnącym wzdłuż tej drogi. Tłumaczył, że utrudniają one widoczność, a także ograniczają szerokość drogi. Utrudnienia występują od pętli autobusowej do pomnika w lesie. Zwrócił uwagę, że konary narzekają także kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów.

Jeśli skonfrontujemy pismo, jakie w odpowiedzi na swoją interpelację otrzymał radny powiatowy Marek Bilski, a pod którym podpisała się Marzena Dębniak, mówienie o dotrzymywaniu słowa przez starostę nabiera nowego znaczenia. Radny już od czerwca ubiegłego roku apelował o wycięcie krzewów i konarów drzew, które stwarzają niebezpieczeństwo dla kierowców i innych użytkowników drogi powiatowej z Ostrowca Św. do Miłkowskiej Karczmy. Krzaki miały zniknąć do końca roku, jednak jak twierdzi radny – nic się nie zmieniło. Swoje pytanie ponowił na sesji 18 grudnia 2019 roku. Usłyszał wówcza, że „kto podpisał, to powinien panie radny wykonać”.
Źródło: BiP Starostwo Powiatowe


– Należałoby podciąć gałęzie dużych drzew, które są przechylone na jezdnię, przez co ograniczają widoczność. Stwarza to duże zagrożenie, szczególnie dla dużych samochodów podczas mijania się z jadącymi tą drogą – czytamy w interpelacji z czerwca ubiegłego roku..

Radny otrzymał wówczas odpowiedź, że wycięcie zakrzaczeń oraz gałęzi drzew w pasie drogi powiatowej nr 0660T zostało wpisane na listę zadań przewidzianych do realizacji w ubiegłym roku. Pod odpowiedzią na interpelację podpisała się wówczas Marzena Dębniak. starosta powiatu ostrowieckiego. 

Niestety jak twierdzi Marek Bilski, mijały miesiące, a krzaki nie zniknęły, choć zimą problem jest zdecydowanie mniejszy, jesienią i wiosną bezpiecznie może już nie być. 

Źródło: BiP Starostwo Powiatowe


Temat powrócił w sprawach różnych podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego z 18 grudnia. 

– W czerwcu składałem interpelację odnośnie wycięcia krzaków z Ostrowca Św. do Miłkowskiej Karczmy. Dostałem odpowiedź, że te krzaki będą wycięte w tym roku (w roku 2019 przyp. red), mamy końcówkę roku i te krzaki nadal są, przeszkadzają w poruszaniu się pieszym, czy rowerzystom, którzy często tamtędy jeżdżą, a już nie mówiąc samochodem, jak się przejeżdża. Chciałbym zapytać czy będzie to przyrzeczenie dotrzymane – mówił Marek Bilski.

Starosta Marzena Dębniak odpowiedziała mu wówczas:

– Kto podpisał, to powinien panie radny wykonać. Zostało jeszcze ile? 10 dni – skwitowała Marzena Dębniak.

Niestety jak twierdzi radny w kwestii krzaków i niebezpiecznych komarów do końca 2019 roku starostwo nie zrobiło nic. Zatem czy Marzena Dębniak która podpisała się pod odpowiedzią na interpelację radnego dotrzymała słowa? Ile interpelacji jeszcze w tej sprawie będzie musiał napisać radny, aby przejazd drogą był bezpieczny? 

1 Comment

1 Comment

  1. Robert G

    21 stycznia, 2020 at 19:02

    Pani Marku.Analizujac roczne przyrosty drzewostanu podszytu, wysokich drzew trudno nie zauważyć że proces wzrostu na rok tj ok 10 -15 cm.Skoro w obecnym czasie szanowny Pan z taką bezwzględnością chce wyczekiwać tę wycinkę to domniem że we wcześniejszym okresie czasu 1,2,3 lata wstecz latales pan helikopterem nie widząc tego problemu.Nie wypadało obcji PIS być niewygodnym i upierdliwym.Dawniej jak szanowny Pan pamięta tego typu problemy załatwiała społeczność miejscowa nie patrząc na administrację gminną lub wojewódzka.Zmobilizuj się Pan do aktywności nie żądania.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Zapytaliśmy o zabezpieczenie miejsca kwarantanny! Łukasz Witkowski „zasłonił się” ustawami!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this