Znajdź nas na

FAKTY

Czy w Ostrowcu Św. dzieli się uczniów na tych ze szkół publicznych i niepublicznych?

Czy w ostrowieckich biegach niepodległości mogą brać udział uczniowie jedynie z publicznych placówek? Podczas wczorajszej (środa, 7 grudnia) nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., która odbyła się w Centrum Kształcenia Ustawicznego pytał o to Włodzimierz Stec, radny miejski z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka. Prezydent Jarosław Górczyński podkreślał, że sam jest zdziwiony taką sytuacją.

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

Wczoraj (środa, 7 grudnia) odbyła się kolejna nadzwyczajna w tym roku  Sesja Rady Miasta Ostrowca Św. Wśród projektów uchwał znalazła się uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Św. na rok 2022. I to właśnie podczas dyskusji nad tą uchwałą głos zabrał Włodzimierz Stec, radny z Klubu Radnych Ruchu Marka Materka.

– Mam takie krótkie pytanie, w zasadzie nie chodzi o finanse, a udział szkół w ostrowieckich biegach niepodległości. Z uwagi na to, że mam kontakt ze szkołami niepublicznymi, chciałem się dowiedzieć dlaczego w tych biegach biorą udział (przyp. red) tylko szkoły publiczne, a niepubliczne nie mogą brać?  Jaka to jest różnica, nie wiem czy się jakoś dzieli dziwnie, czy się nie dzieli. Będę wdzięczny za odpowiedź – mówił Włodzimierz Stec.

Włodzimierz Stec, radny Rady Miasta Ostrowca Św., który przystąpił do Ruchu Marka Materka
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. podkreślała, że jest zdziwiony sytuacją. 

– Sam jestem zdziwiony. Zawsze uważałem, że konkurencja jest potrzebna i współpraca wspiera , pomaga. Pokazujmy różnice, ale konkurujmy ze sobą w normalny sposób. Nie widzę tutaj żadnych zastrzeżeń, nie wiem z jakiego powodu. Ja zwracam na to uwagę w wielu rzeczach, tym bardziej, że młodych ludzi trzeba uczyć takiego współzawodnictwa. Trzeba nie dzielić, a łączyć  – dodał Jarosław Górczyński, dziękując za głos radnego, zapewnił, że informacja zostanie przekazana naczelnikowi Janowi Bernardowi  Malinowskiemu, aby zapraszane były wszystkie struktury i wszystkie jednostki.  

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Tym bardziej, że ja mam w zwyczaju dziękować za współpracę i prywatnym instytucjom szkolnym, zarządzanym przez fundacje, stowarzyszenia, czy instytucje kościelne (…)  Ja sobie cenię tę współpracę i nie wiem dlaczego tak gdzieś tam to umknęło. Mam nadzieję, że to jakiś drobny drobiazg i tak to traktuję – podsumował prezydent.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this