Znajdź nas na

FAKTY

Wiesław Wyszkowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowcu Św. przeszedł na emeryturę! Jego hobby to motocykle!

Na stanowisku Powiatowego Lekarza Weterynarii pracował 4,5 roku, jako rejonowy i powiatowy lekarz weterynarii – 31 i pół roku i jak podkreśla, jest to niepobity rekord. Podczas ubiegłotygodniowej (30 listopada) sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego za współpracę Wiesławowi Wyszkowskiemu podziękowała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Były Powiatowy Lekarz Weterynarii zapewnia, że ma już pomysł na emeryturę. Jego największą pasją są bowiem motocykle.

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i Wiesław Wyszkowski, Państwowy Powiatowy Lekarz Weterynarii Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W sumie przepracował 40 lat, a w swojej pracy zajmował się ochroną zdrowia publicznego.

– I oczywiście zwalczaniem chorób tych najgorszych i najważniejszych, które powodują zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, ale również mogą powodować ogromne straty materialne w gospodarce narodowej. Do tego powołana jest inspekcja weterynaryjna, no i nad tym powiatowy lekarz weterynarii czuwa, nie prowadząc jednocześnie praktyki prywatnej, bo nie ma takiej możliwości – wyjaśnia Wiesław Wyszkowski.

Podkreśla, że będzie mu brakowało tej pracy, 

– To jest kawałek czasu. Ciągle utrzymuje łączność z inspektoratem i naszym, i wojewódzkim. Nawet zostawiłem kilka swoich rzeczy, aby mieć po co przyjść w odwiedziny.  Interesuję się i będę się interesował tym, co się w inspekcji weterynaryjnej dzieje, a tak jak w całym kraju, to jest czas trudny. Jesteśmy w sytuacji pocovidowej. Są symptomy, że coś tam drgnie w sferze przede wszystkim zatrudnienia i zarobków, bo coraz więcej obowiązków na inspekcję spada. Mam nadzieję, że będzie to szło w dobry i uporządkowany sposób – mówi Wiesław Wyszkowski. 

Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki i Wiesław Wyszkowski, Państwowy Powiatowy Lekarz Weterynarii
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ma też pomysł na emeryturę. Jego olbrzymią pasją są bowiem motocykle. 

– Będzie czas na motocykle, na motoryzację. W domu zawsze jest coś do zrobienia, a przede mną wiele miejsc do odwiedzenia – wyjaśnia.

W domu ma dwa koty rasy… europejskiej. 

– Czyli popularne dachowce – śmieje się.  

Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego za pracę na rzecz ochrony zdrowia publicznego dziękowała mu Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. 

– Pana osobisty wkład i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do wykonywanych zadań pozwoliły skutecznie realizować ważne dla lokalnej społeczności przedsięwzięcia, zaś współpraca z panem zawsze przebiegała w duchu zrozumienia i życzliwości, za co serdecznie dziękuję – mówiła Marzena Dębniak.      

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this