Znajdź nas na

FAKTY

Mundurowi z Ostrowca Św. edukują dzieci i młodzież! Odwiedzają placówki oświatowe z terenu powiatu ostrowieckiego!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim kontynuują spotkania profilaktyczne w szkołach i przedszkolach z terenu powiatu ostrowieckiego. Ich celem jest przekazanie dzieciom rad, a także wskazówek w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie dowiadują się również jaką odpowiedzialność ponoszą nieletni, gdy łamią prawo, a także dlaczego zanim zamieści się swoje zdjęcie lub komentarz w sieci, warto dwa razy się zastanowić.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej ostrowieckiej komendy:  asp. sztab. Maja Ćwik wraz z dzielnicowym mł. asp. Jackiem Orzechowskim udali się do Szkoły Podstawowej w Częstocicach. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci wytłumaczyli również czym jest demoralizacja, przedstawiając jednocześnie  jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej.

Tego samego dnia asp. sztab. Anna Wasilewska udała się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie opowiadała dzieciom o zagrożeniach w sieci. Podczas spotkania policjantka zwróciła uwagę na właściwe korzystanie z wirtualnego świata i omówiła przestępstwa związane z cyberprzemocą. Przypomniała także uczniom o rozważnym korzystaniu z portali społecznościowych. Poruszona została także tematyka agresji w sieci. Mundurowa przestrzegała uczniów przed nieodpowiedzialnym umieszczaniem w Internecie komentarzy, czy też własnych zdjęć i filmików. Poinformowana słuchaczy, że udostępniane zdjęcia, adresy oraz inne dane mogą wykorzystać internetowi przestępcy, którzy często podszywają się pod małoletnich po to, żeby wzbudzić ich zaufanie i nawiązać znajomość.

W trakcie spotkań funkcjonariusze opowiadali o kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Akcja ta nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this