Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dla rozwoju ekosystemu biznesu i nauki!

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego uczestniczył w Sanatorium Marconi w podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. a Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Umowa ma przyczynić się do wdrożenia nowoczesnych technologii w ramach realizacji projektów B+R. W spotkaniu wzięli również udział: Krzysztof Lipiec, poseł na Sejm RP, prof dr hab Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Robert Frey, prezes Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Mając na względzie chęć budowania powiązań pomiędzy uczelnią a Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S.A. w celu wzmocnienia relacji przedsiębiorstw ze środowiskiem akademickim, strony umowy zobowiązały się podjąć wieloletnią współpracę w zakresie rozwoju ekosystemu biznesu oraz szkolnictwa wyższego i nauki, w tym wspólnej realizacji projektów B+R.

Mam nadzieję, że zawarta dziś umowa spowoduje, że uda się przełożyć innowacje badawcze na konkretne efekty w Uzdrowisku. Wymiana myśli i ludzi zapoczątkuje proces wdrożenia w życie prac naukowych. Szczególnie liczymy na podniesioną efektywność w obszarze produkcji wody mineralnej “Buskowianka” i we wprowadzeniu nowych usług leczniczych – powiedział Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Współpraca ma na celu wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w celu wdrożenia wyników badań naukowych
w środowisku uzdrowiskowym i podniesienia jakości i innowacyjności UBZ.

Umowa ma przyczynić się do wzrostu pozycji stron umowy na arenie krajowej i międzynarodowej w zakresie promocji osiągnięć naukowych, realizacji wspólnych projektów B+R, wdrożeń nowych technologii oraz wymiany pracowników naukowych i doktorantów w ramach umów stażowych i doktoratów wdrożeniowych.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Celem skutecznej realizacji zadań zadeklarowano współpracę w zakresie:

  1. Wykonania badań analitycznych i materiałowych w akredytowanych laboratoriach zlokalizowanych na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJK;
  2. Organizacji płatnych staży pracowników B+R z jednostki naukowej UJK w firmie;
  3. Organizacji płatnych staży pracowników firmy w jednostce naukowej UJK w ramach doktoratów wdrożeniowych;
  4. Przygotowania ofert komercjalizacji wyników badań naukowych i zakupu usług B+R w jednostkach naukowych UJK;
  5. Usługowym wykonaniu określonego zadania prowadzącego do praktycznych rezultatów, np.: stworzenie prototypu urządzenia, dokonanie pomiarów testowych, wykonanie badań dotyczących określonego produktu lub usługi min. z zakresu technologii oczyszczania wody pokąpielowej, oczyszczania powietrza oraz optymalizacji wykorzystania zasobów wody i jej racjonalna gospodarka związana ze zrównoważonym rozwojem.
  6. Uczestniczenie pracowników firmy w zajęciach dydaktycznych UJK.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this