Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

Dmuchańce, zjeżdżalnie i wspólne ognisko! Tak wakacje powitają dzieci z gminy Ćmielów!

Dmuchańce, gokarty, a także konkursy z nagrodami, czy wspólne ognisko – to atrakcje, jakie czekać będą na najmłodszych mieszkańców gminy Ćmielów już jutro (sobota, 3 lipca) od 14.00 do 20.00 na ćmielowskim stadionie. – Jak zawsze będzie śmiesznie, kolorowo, zabawnie, a mam takie sygnały od mieszkańców, że czas spędzony z nami nie jest stracony – tak do wspólnej zabawy zachęca Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Dzień Dziecka w Ćmielowie 2021 fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od tych kilku tygodni przyzwyczailiśmy mieszkańców naszej gminy do aktywnego wypoczynku. Nie inaczej będzie w tę sobotę. Tym razem zapraszamy naszych najmłodszych mieszkańców, a także gości, którzy odwiedzą tego dnia nasze „porcelanowe miasto”. Będziemy bawić się od 14.00 do 20.00 na stadionie miejskim. Tym samym rozpoczynamy wakacje z Domem Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Sobotniemu festynowi przyświecać będzie hasło: „Zjeżdżaj z nami. Precz z uzależnieniami”. 

– Zaobserwowałam, a także z rozmów z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy wiem, że dzieci uwielbiają zjeżdżalnie dmuchane. Tam zawsze są kolejki. Chcemy więc zafundować im taką sześciogodzinną darmową zabawę wakacyjną, zapraszając ich na sobotni festyn – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Dodaje, że gmina nie zapomina o żadnej z grup wiekowych. Wakacje rozpoczęli seniorzy, którzy w czwartek (1 lipca) bawili się w nowo otwartym Domu Senior+, teraz bawić się będą także rodziny z dziećmi. 

– Nie zabraknie dmuchańców, zjeżdżalni, gokartów, zabaw w kuli bumper ball, mini gier zręcznościowych i konkursów z nagrodami. Na godzinę 18.00 zaplanowaliśmy natomiast wspólne ognisko – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur.

Przypomina, że co roku ćmielowski dom kultury organizuje wakacje dla dzieci z gminy Ćmielów. Są to czterodniowe zajęcia z najmłodszymi. Podobnie będzie w tym roku.

– Tegoroczne wakacje rozpoczniemy jednak nieco inaczej, od dużego festynu. Zapisy na wakacje prowadzimy natomiast w sekretariacie naszego domu kultury, ponieważ ze względu na pandemię ilość uczestników jest ograniczona. Wspólny wypoczynek rozpoczniemy już 6 lipca. Przewidujemy zajęcia ruchowe, plastyczne, artystyczne – mówi dyrektor domu kultury.

Dodaje, że sobotnie popołudnie warto spędzić aktywnie, zwłaszcza, że czas pandemii wiele osób „zatrzymał” w domu.  

– Jak zawsze będzie śmiesznie, kolorowo, zabawnie, a mam takie sygnały od mieszkańców, że czas spędzony z nami nie jest stracony – tak do wspólnej zabawy zachęca Wioletta Rogala-Mazur. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this