Znajdź nas na

FAKTY

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z naszego regionu! Mogą liczyć na większe publiczne wsparcie!

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców z naszego regionu. W nowej unijnej perspektywie finansowej maksymalny poziom pomocy publicznej, na którą może liczyć sektor MŚP, wzrośnie z obecnych 35 proc. do 50 proc.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Liczę na to, że będzie to impuls do realizacji nowych inwestycji i aktywności gospodarczej świętokrzyskich przedsiębiorców – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Tak jak dotychczas podstawowy pułap pomocy będzie można dodatkowo podwyższyć – w przypadku małych firm maksymalnie o 20 punktów procentowych, zaś w przypadku firm średnich o 10 punktów procentowych. Wynika to z opublikowanych przez Komisję Europejską Wytycznych w sprawie regionalnej pomocy państwa. W ślad za unijnymi wytycznymi, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia mapy pomocy regionalnej, które ma obowiązywać od 2022 r.

W rozporządzeniu zostaną określone obszary kraju, na których dopuszczalne jest udzielanie pomocy regionalnej oraz maksymalne wielkości wsparcia, przy uwzględnieniu m.in. poziomu produktu krajowego brutto, przypadającego na jednego mieszkańca na danym obszarze. Intensywność pomocy regionalnej ma odzwierciedlać istotę i nasilenie problemów, które powodują, że dany region – w porównaniu do innych – nie rozwija się na takim samym lub chociażby zbliżonym poziomie.

– Pomoc regionalna to bardzo ważny instrument służący wspieraniu najmniej rozwiniętych gospodarczo regionów Unii Europejskiej, a do takich należy województwo świętokrzyskie – dodaje marszałek Bętkowski. – Dlatego tak istotne jest, że w naszym regionie nowej unijnej perspektywie finansowej maksymalny poziom pomocy publicznej, na którą może liczyć sektor MŚP, wzrośnie z obecnych 35 proc. do 50 proc.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this