Znajdź nas na

FAKTY

Dwóch nietrzeźwych kierujących na zakończenie wakacji!

Dwóch nietrzeźwych kierujących podczas ostatniego wakacyjnego weekendu zatrzymali ostrowieccy mundurowi. Jeden z zatrzymanych – 47-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie, drugiego 35-latka, który wsiadł za kierownicę z 2 promilami, na ulicy Długiej w Ostrowcu Św. zatrzymał st, sierż. Mariusz Głuszek, po zakończonej służbie.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Świętokrzyska Policja

Pomimo apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Mundurowi przypominają, że każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, jest ogromnym zagrożeniem na drodze nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu ostrowieccy mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jako pierwszy w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 47-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Do jego zatrzymania doszło w miniony piątek (27 sierpnia) po godzinie 20.oo w miejscowości Sarnówek Mały. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podróżując ciągnikiem rolniczym w kierunku miejscowości Sarnówek nagle z przeciwka zauważył jadący środkiem jezdni pojazd marki Audi. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia, zjechał maksymalnie na prawą stronę, lecz pomimo tego kierujący niemieckim autem uderzył w jego tylne koło. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ostrowieckiej drogówki. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi 47-latek miał blisko 3,5 promila alkoholu. Pomimo tego „odważył się” wsiąść za „kółko” swojego auta.

Dzień później, w sobotę (28 sierpnia) kwadrans po godzinie 15.00 st. sierż. Mariusz Głuszek z Komisariatu Policji w Kunowie udaremnił jazdę 35-letniemu mieszkańcowi gminy Kunów. Mundurowy wracając do domu po zakończonej służbie zwrócił uwagę na jadący ul. Długą w Ostrowcu Świętokrzyskim pojazd marki BMW. Tor jazdy oraz zachowanie kierującego wzbudziło w stróżu prawa podejrzenia, co do stanu trzeźwości jego kierowcy. Kiedy po chwili BMW zatrzymało się, a jego kierujący wysiadł, funkcjonariusz postanowił sprawdzić swoje przypuszczenia. W trakcie krótkiej rozmowy z mężczyzną zorientował się, że ten znajduje się pod wpływem alkoholu, poprosił o wsparcie kolegów z miejscowej jednostki. W tym czasie z kolei inny świadek wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu. Dzięki szybkiej reakcji i spostrzegawczości funkcjonariusza, nie doszło do tragedii. 35-latek nie uniknie kary. Badanie alkomatem wskazało u mieszkańca gminy Kunów ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przypomina, że zgodnie z art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this