Znajdź nas na

FAKTY

Dyrektor ostrowieckiego PCPR-u odchodzi na emeryturę! Kto ją zastąpi?

Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim odchodzi na emeryturę. Informację tę przekazała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki podczas poniedziałkowej (26 lipca) konferencji prasowej. – Przychodzi taki czas, że trzeba odpocząć, trzeba dać możliwość pracy innym, młodszym. Niech zdobywają doświadczenie, niech swoje szlaki wyznaczają – mówiła Barbara Cudzik, podkreślając, że pozostawia dobrą, wykwalifikowaną, nauczoną ciężkiej pracy – kadrę. Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko kierownicze pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Niezbędne wymagania to m.in. : wykształcenie wyższe magisterskie, specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej, co najmniej 5 letni staż pracy, w tym 3 letni w pomocy społecznej. Wymagane dokumenty aplikacyjne można składać do 6 sierpnia.

Od lewej: Barbara Cudzik, dyrektor PCPR-u w Ostrowcu Św., wicestarosta Andrzej Jabłoński i starosta powiatu ostrowieckiego – Marzena Dębniak Fot Łukasz Grudniewski

– Chciałam bardzo serdecznie podziękować za te lata współpracy, raz lepszej, raz gorszej, bo róznie to bywało, jak to w każdym zawodzie bywa. 40 lat przepracowałam w Pomocy Społecznej i myślę, że już przyszedł ten czas, kiedy trzeba podziękować za lata pracy, za miłą współpracę, za cudowne szefostwo – mówiła Barbara Cudzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.

O tym, że Barbara Cudzik pracę kończy pięknym akcentem, bo pozyskaniem ponad 1 000 000 zł  w ramach „Program wyrównywania różnic między regionami III”  mówił Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego. 

– Liczymy na to, że dalsza część życia również będzie przebiegała tak pięknie. Wszystkiego najlepszego z naszej strony z serdecznymi podziękowaniami za wieloletnią, owocną pracę  mówił Andrzej Jabłoński.

Za współpracę Barbarze Cudzik podziękowali także samorządowcy, obecni na wczorajszej konferencji prasowej.

– Serdeczne podziękowania za wieloletnią pracę nakierowaną przede wszystkim na służbę dla mieszkańców, dla ludzi również niepełnosprawnych. pani praca to wieloletnia misja, poświęcenie kosztem życia osobistego, kosztem rodziny,  ale dziękujemy za to zaangażowanie – mówiła Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, życząc zdrowia i zasłużonego odpoczynku. 

Barbara Cudzik, dyrektor PCPR-u w Ostrowcu Św. i Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Barbarze Cudzik podziękował także Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

–  Dziękuję serdecznie za współpracę w czasie, gdy sprawuję funkcję wójta, ale także za ten czas, gdy byłem radnym powiatowym. Wówczas również owocnie współpracowaliśmy.  Życzę, aby ten czas emerytury był czasem odpoczynku, realizacji  tego, czego się nie udało dotychczas zrealizować ze względu na brak czasu, spowodowany pełnieniem obowiązków służbowych. Wszystkiego dobrego, zdrowia, zadowolenia z wnucząt – podkreślał Hubert Żądło. 

Za pomoc i współpracę dziękował także Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

–  Za to, że pani roztaczała nad nami cały czas opiekę i w tych ostatnich latach najwięcej Kunów skorzystał. Dziękujemy, a a na tej  nowej drodze życia emerytalnej, dużo zdrowia, radości, satysfakcji, spełniania się i proszę nie zapomnieć o Kunowie, zapraszamy do Kunowa – podsumował Lech Łodej.

Barbara Cudzik i Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Uchwałą Zarządu Powiatu z 23 lipca 2021 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. zamieszczone zostało ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. 

Ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu ?Św.

Niezbędne wymagania to m.in. : wykształcenie wyższe magisterskie, specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej w rozumieniu artykułu 122 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej , co najmniej 5 letni staż pracy, w tym  3 letni w pomocy społecznej, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, brak zakazu pełnienia funkcji kierowniczych, związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy na stanowisku dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.,  posiadanie pełnej czynności do zdolności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.     

Lech Łodej, burmistrz Kunowa i Barbara Cudzik, dyrektor PCPR-u fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Wymagane dokumenty aplikacyjne można składać do 6 sierpnia, do godziny 15.00. Pełna treść ogłoszenia, dostępna jest tutaj:

https://www.ostrowiecki.eu/wp-content/uploads/2021/07/Ogloszenie.pdf

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this