Znajdź nas na

FAKTY

Niedzielski: nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym!

Przede wszystkim rozbudowujemy nasze systemy motywacyjne, nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski w miejscowości Jeżowe (Podkarpacie).

Jeżowe, 26.07.2021. Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski (C) i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart (2P) podczas konferencji prasowej przed Urzędem Gminy Jeżowe, 26 bm. Szef resortu zdrowia odbył rozmowy z wójtem, przedstawicielami Rady Gminy oraz kierownikiem lokalnego ośrodka zdrowia nt. przyczyn niskiego wskaźnika osób zaszczepionych na terenie gminy. Jeżowe są jedną z najsłabiej wyszczepionych gmin w skali całego kraju. (sko) PAP/Darek Delmanowicz

Szef MZ był pytany, czy rząd rozważa wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych, jak ma to miejsce na przykład we Francji. Niedzielski powiedział, że w tej sprawie „na razie nie ma żadnych decyzji”.

„Przede wszystkim rozbudowujemy nasze systemy motywacyjne, jest loteria, jest system zachęt dla samorządów, dla OSP, kół gospodyń wiejskich i nie ma podjętej żadnej decyzji o przymusie szczepiennym” – powiedział.

Dodał również, że w związku z tym nieuzasadnione są głosy przeciwników szczepień, którzy m.in. zakłócali poniedziałkowy briefing ministra. (PAP)

ozk/ huk/ krap/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this