Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Dzięki policjantom uczniowie bezpiecznie wrócą do szkół!

Od 2 do 6 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzą działania pod nazwą: „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.

Zdjęcie ilustracyjne

W trakcie prowadzonych działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji w tym dzielnicowi będą pilnować bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych. Policjanci zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. Ostrowieccy mundurowi w ramach działań zweryfikują oznakowanie dróg prowadzących do szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. 

Policjanci przypominają, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. To oni powinni dawać dzieciom dobre wzorce, aby wiedziały w jakich miejscach przechodzi się przez jezdnię, robiły to w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

Jeszcze przed rozpoczęciem szkoły każdy z opiekunów może dzieciom pokazać bezpieczną drogę do szkoły. Policjanci proponują, aby pokonać z dzieckiem drogę do szkoły i pokazać mu, gdzie są przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna, na co podczas drogi do szkoły, powinny zwrócić uwagę, poinformujmy je, jak należy się zachować dochodząc do przejścia dla pieszych, w którą stronę należy spojrzeć zanim wejdziemy na „pasy”, poinformujmy je również, kiedy można wejść na przejście dla pieszych oraz, że najbezpieczniejsza droga do szkoły nie oznacza wcale tej najkrótszej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zarobki wicedyrektora biblioteki większe niż dyrektora! W Ostrowcu Św. to możliwe! Ile „kosztuje” kultura?

FAKTY

UOKiK: 115 mln zł kary dla Biedronki!

FAKTY

619 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 8 na terenie województwa świętokrzyskiego! Wśród zakażonych nastolatka z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Służby ratunkowe postawione na nogi przez… wybuch pojemnika z pianką montażową!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this