Znajdź nas na

FAKTY

Edyta Handze i Dorota Łukawska kandydatkami do Sejmu z ramienia KO! Marzena Dębniak powalczy o Senat!

Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska oraz Urszula Zielińska, członek Zarządu Partii Zieloni ogłosili wczoraj oficjalne listy do Sejmu i Senatu RP. Wśród kandydatów z województwa świętokrzyskiego znaleźli się: Edyta Handze, Dorota Łukawska i Marzena Dębniak.

Źródło: Twitter

– Posiedzenie rady krajowej Platformy Obywatelskiej, ale jesteśmy tu z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej: Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Zieloni, to partnerzy z którymi podejmujemy wielkie wyzwanie – wybory 2019 – jesteśmy razem. Obiecaliśmy, że będziemy budować koalicję, są z nami samorządowcy, są obywatele, są Ci, którzy chcą angażować się w te wybory, chcą pomóc dobrym listom, są na listach wyborczych do Sejmu i do Senatu. Jesteśmy także w procesie wybierania szefów sztabów. To wszystko jest dzisiaj przed nami. Wybieramy ekipę, która ma być w Sejmie i w Senacie nie po to by korzystać ze służbowych limuzyn, czy służbowych samolotów. Jesteśmy po to, żeby pomagać ludziom i dlatego idziemy do tych wyborów – mówił podczas konferencji prasowej, podczas której ogłoszono oficjalne listy do Sejmu i Senatu, Grzegorz Schetyna.

Wśród kandydatów z województwa świętokrzyskiego do Senatu znaleźli się: Marzena Dębniak z powiatu ostrowieckiego, aktualny Starosta Powiatu Ostrowieckiego oraz Edward Rzepka z Kielc.

O miejsce w Sejmie z województwa świętokrzyskiego powalczą, z jedynką Bartłomiej Sienkiewicz, z dwójką – Adam Cyrański i z miejscem trzecim Marzena Okła-Drewnowicz. Z powiatem ostrowieckim związane są dwie kandydatki z 32 osobowej listy: Edyta Handze oraz Edyta Łukawska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ponad 900 podpisów za referendum w sprawie odwołania rady gminy w Bałtowie!

FAKTY

Poseł Michał Cieślak zapewnia, że pracuje nad dużą inwestycją dla regionu!

FAKTY

W Miłkowskiej Karczmie żyją w epicentrum smrodu! Zebrali się, aby porozmawiać o problemie!

FAKTY

Marcin Jabłoński: Ostrowiecki Cech ma 257 lat tradycji, lecz musi iść z duchem czasu! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this