Znajdź nas na

FAKTY

Ewelina Cieślikowska przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie!

Za radnymi z gminy Ćmielów pierwsza inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Ćmielowie w kadencji 2024-2029. Ślubowanie złożyło 15 radnych. Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie została Ewelina Cieślikowska, wiceprzewodniczącymi Andrzej Bonarek i Jacek Bryła. – Funkcja burmistrza czy radnego powinna być funkcją służebną. Pozwólcie państwo, że na koniec zacytuję słowa klasyka. Burmistrzem czy radnym to się bywa, ale człowiekiem trzeba być zawsze – mówił prowadzący pierwszą część obrad Józef Nowak.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Andrzej Bonarek, Jacek Bryła, Radosław Bzorek, Ewelina Cieślikowska, Piotr Cieśniewski, Grzegorz Gołyski, Łukasz Hadyna, Wioletta Loranty,  Piotr Małek, Dariusz Maruszczak, Edyta Maruszczak, Bożena Moskal, Józef Nowak, Piotr Paszyński i Aneta Wilczak – to radni, którzy podczas dzisiejszej (wtorek, 7 maja) sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie odebrali zaświadczenia na radnych. Złożyli też uroczyste ślubowanie. Pierwsza część sesji inaugurującej kadencję samorządu 2024-2029 poprowadził radny-senior –  Józef Nowak.  

– Każde wybory, obojętnie na jakim szczeblu się odbywają, to święto demokracji. Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym. Rozpoczyna się nowa kadencja dla pani burmistrz i rady miejskiej. Jaka będzie ta kadencja zależy od nas. Zależy jak będzie praca i jaka będzie współpraca. W dużej mierze zależeć będzie od rządu RP, jakim okiem spojrzy na samorządy – mówił Józef Nowak, który jako radny senior prowadził obrady inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie w kadencji 2024-2029. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreślił, że bez pomocy państwa żaden samorząd nie udźwignie ciężaru zobowiązań, a dla gminy Ćmielów olbrzymim wsparciem był program „Polski Ład”. 

– Moim życzeniem jest, aby pomoc obecnego rządu była podobna do tej, jaką wspomagał samorządy rząd Zjednoczonej Prawicy. Takim programem był „Polski Ład”. Gmina nie powinna liczyć tylko i wyłącznie na środki od państwa.  Trzeba liczyć także na siebie i wspomagać inwestycje, jakie chcą powstać na terenie gminy. Szanowni państwo, być burmistrzem, czy radnym to wielki zaszczyt, ale też i wielki obowiązek. Obowiązek wobec urzędu, wobec gminy, a przede wszystkim wobec jej mieszkańców. Być burmistrzem czy radnym trzeba przede wszystkim bardzo dużo wymagać od siebie, trzeba wymagać od innych i pozwalać wymagać od siebie. Funkcja burmistrza czy radnego powinna być funkcją służebną. Pozwólcie państwo, że na koniec zacytuję słowa klasyka. Burmistrzem czy radnym to się bywa, ale człowiekiem trzeba być zawsze  – podsumował Józef Nowak. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas sesji wybrano również przewodniczącego i przewodniczących Rady Miejskiej w Ćmielowie. Kandydaturę Eweliny Cieślikowskiej zaproponował  radny Jacek Bryła.

– Posiada doświadczenie  zasiadania w radzie. Młoda, dynamiczna, energiczna,   perfekcyjna. Pracownik gospodarki komunalnej, czynnie działa w KGW Piaskowe Babki. Uczynna, koleżeńska, organizatorka wielu wystaw  i imprez w świetlicy na Piaskach Brzóstowskich w powiecie, jak i w województwie. Myślę, że to dobra kandydatka na przewodniczącą rady stąd moja rekomendacja – podsumował Jacek Bryła.

Na jej kandydaturę oddano 11 głosów. Przeciwko głosowało 4 radnych. 

Na wiceprzewodniczących większością głosów radnych wybrano Andrzeja Bonarka i Jacka Bryłę. 

Ewelina Cieślikowska została przewodniczącą Rady Miejskiej w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this