Znajdź nas na

FAKTY

Hubert Żądło: Chcę oświadczyć i deklaruję, że my na laurach nie spoczywamy i nie spoczniemy! 

15 radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Huberta Żądło odebrało wczoraj (7 maja) zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Gminy Bałtów i złożyło uroczyste ślubowanie. Podobnie jak w poprzedniej kadencji przewodniczącym rady został Henryk Cichocki, wiceprzewodniczącym – Anna Mroczek. Zaświadczenie o wyborze na wójta odebrał Hubert Żądło. – Dziękuję wszystkim państwu za każdy oddany na mnie głos, których było 1326 „na tak” i przełożyło się to na ponad 86 procentowe poparcie i było trzecim wynikiem w województwie świętokrzyskim – mówił wójt, zapewniając o swojej dalszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju gminy.

Radni Rady Gminy w Bałtowie z Hubertem Żądło, wójtem gminy Bałtów fot. Urząd Gminy Bałtów

Radni Henryk Cielebąk, Jarosław Chodała, Jarosław Róg, Dorota Przygoda, Zdzisław Mierzejewski, Jerzy Dunal, Anna Mroczek, Krzysztof Misiura, Henryk Cichocki, Grzegorz Nowak, Ewelina Łaska, Ewa Kroczek, Henryk Dwojak i Adrian Cielebąk z Komitetu Wyborczego Wyborców Huberta Żądło odebrali wczoraj (wtorek, 7 maja) zaświadczenia o wyborze na radnych i złożyło uroczyste ślubowanie. 

O trojgu nowych radnych (Ewie Kroczek, Henryku dwojaku i Adrianie Cielebąku) mówił Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

– Jest to „świeża krew” w radzie, która jestem przekonany, że wniesie nowe spojrzenie na niektóre sprawy. W szczególności gratuluję radnym, gdzie odbyła się rywalizacja z kontrkandydatami. Pani radnej Ewelinie Łasce i panu radnemu Grzegorzowi Nowakowi. Dziękuję też tym kontrkandydatom, na tych radnych w tych miejscowościach za start w wyborach. Dzięki temu  mogli wymienieni radni uzyskać ocenę społeczną działań w minionej kadencji i pełną aprobatę do działań w obecnej nowej kadencji – mówił wójt.  

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy w Bałtowie fot. Urząd Gminy Bałtów

Pogratulował Henrykowi Cichockiemu za to, że po raz kolejny wybrany został na  przewodniczącego Rady Gminy Bałtów. Podziękował również prowadzącemu pierwsza część obrad – Henrykowi Cielebąkowi (radnemu seniorowi). 

– Dziękuję wszystkim państwu za każdy oddany na mnie głos, których było 1326 na tak i przełożyło się to na 86 ponad procentowe poparcie i było trzecim wynikiem w województwie świętokrzyskim. To jest wielka radość i wielka satysfakcja z tak wysokiej oceny mojej dotychczasowej pracy jako wójta. Mam świadomość również tego, że jest to ocena, ale jest zaufanie, również i oczekiwanie społeczeństwa na dalsze zmiany na lepsze i dalszy rozwój naszej gminy. Głosów na nie oddały 202 osoby i będę się starał, aby te osoby przekonać do swojej wizji zrównoważonego rozwoju gminy Bałtów – podkreślał wójt.

Dodał, że gmina Bałtów jest gminą dla wszystkich mieszkańców. Niezależnie od poglądów politycznych, poglądów samorządowych, czy wyznaniowych. 

– Każdy obywatel naszej gminy ma prawo czuć się cząstka naszej społeczności. Mieć swoje obowiązki, ale mieć i prawa do usług, które gmina realizuje. Będę współpracował z każdym, komu leży na sercu dobro i rozwój gminy Bałtów – tłumaczył Hubert Żądło.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów w otoczeniu pracowników urzędu i jednostek podległych gminie
fot. Urząd Gminy Bałtów

Zwrócił się także do radnych, zaznaczając, że jego komitet zdobył pełnię władzy w gminie. 

–  To wielkie zaufanie, ale jak już wspomniałem, to i wielkie oczekiwanie. Dlatego w sposób szczególny i rozważny, tak jak dotychczas, musimy gospodarować mieniem i budżetem gminnym. Tak jak dotychczas będę mobilizował, ale również i zwracał uwagę, że idziemy w złym kierunku, jeśli będą takie sygnały od strony mieszkańców. Dotyczy to zarówno nas, osób funkcyjnych, jak i również wszystkich pracowników samorządowych gminy Bałtów. Pomimo że za nami bardzo dobre lata dzięki wsparciu rządu premiera Mateusza Morawieckiego zrealizowaliśmy wiele inwestycji, to zadłużenie, które było zaciągnięte przez naszych poprzedników, mojego poprzednika i waszych poprzedników radnych nie zniknęło. Jeszcze długo ponad obecną i przyszłą kadencję będzie dużym obciążeniem budżetu. Pozostało jeszcze do spłaty ponad 8 mln zł i w związku z realizacją zaplanowanych przez nas w kampanii zadań, musimy się  z tym liczyć i część środków, które moglibyśmy mieć na realizację szerszego wachlarzu zadań, musimy przeznaczyć na tę spłatę – tłumaczył wójt. Deklarował jednak, że wspólnie z załogą pracowników urzędu dołoży starań, aby tak jak dotychczas nie przegapić żadnego dofinansowania, które będą dostępne w danej chwili.

Poinformował także o głównych celach nowej kadencji: dalszej kanalizacji miejscowości, w której jej brakuje, dalsza budowa sieci wodociągowej tam, gdzie jej brakuje oraz tam, gdzie możliwa jest zabudowa jednorodzinna.

Od lewej: Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy Bałtów, Henryk Cielebąk (radny senior, który prowadził pierwszą część sesji inaugurującej kadencję 2024-2029) oraz Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów fot. Urząd Gminy Bałtów

– Robimy wszystko i chcemy robić dalej, aby tych mieszkańców było coraz więcej. temu służyć ma również budowa osiedla szeregowego i wielorodzinnego w miejscowości Wólka Bałtowska w ramach Spółdzielczej Inicjatywy Mieszkaniowej. Chcemy, aby w tej kadencji te mieszkania były wybudowane i oddane do użytku dla naszych mieszkańców, ewentualnie dla mieszkańców, którzy przyjdą z innych gmin zamieszkać do naszej gminy. Będziemy dalej realizować przebudowy i remonty dróg gminnych, dróg wewnętrznych, dróg dojazdowych do pól. Dokończymy rozpoczęte inwestycje: świetlice wiejskie, wodociągowanie w Maksymilianowie. Przed nami również transformacja energetyczna. Chcę, abyśmy zwiększyli liczbę instalacji odnawialnych źródeł energii – wyliczał Hubert Żądło, mówiąc także o elektrowni wodnej.

Zapewnił, że nadal będą doposażane place zabaw, na wsparcie liczyć będą mogły koła gospodyń wiejskich, straże pożarne, ośrodki dla seniorów i szkoły. 

– Na koniec chciałem posłużyć się częścią cytatu. jak powiedział wielki Polak marszałek Józef Piłsudski: „Zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka”. Chcę oświadczyć i deklaruję, że my na laurach nie spoczywamy i nie spoczniemy – podsumował wójt.  

fot. Urząd Gminy Bałtów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this