Znajdź nas na

FAKTY

To był poranek trzeźwy tylko z nazwy!

Wczoraj (6 maja) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Alkomat znajdujący się w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski.naOSTRO.info

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy na drogach całego powiatu prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. W jej trakcie przebadanych zostało 1044 kierowców. Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu okazali się trzeźwi. Mundurowi w Chocimowie w gminie Kunów zatrzymali 47-letniego kierującego Citroenem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Waśniów podróżował swoim autem mając 1 blisko promil alkoholu w organizmie. Z kolei kilka minut później w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Ogrodowej w ręce mundurowych „wpadł” 65-latek, który podróżował pojazdem marki Volvo. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie również blisko 1 promil alkoholu.

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this