Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Fascynacja perfumami może go drogo kosztować!

Był w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Mowa o policjancie z Ćmielowie, który mimo że nie był na służbie, to wzorowo zatrzymał złodzieja perfum w jednej z ostrowieckich drogerii. Łupem sprawcy padły perfumy różnych marek. Jak się okazało nie była to pierwsza kradzież mężczyzny. 

Zdjęcie ilustracyjne

W miniony wtorek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. został powiadomiony, że w jednym ostrowieckich marketów ujęto sprawcę kradzieży perfum. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że sprawcą jest 45-letni mieszkaniec Ćmielowa. Łupem mężczyzny padły perfumy różnych marek o wartości 550 zł. 

– Jak się okazało podczas wykonywania czynności policjantów i relacji pracownicy drogerii wynikało, że rozpoznała ona na terenie sklepu mężczyznę, który dzień wcześniej dokonał kradzieży pachnideł na kwotę blisko 2000 złotych. Kiedy mężczyzna zorientował się, że został rozpoznany podjął próbę ucieczki. W związku z tym kobieta poprosiła o pomoc w ujęciu uciekiniera ochronę z pobliskiego marketu. W tej sytuacji pomocna okazała się przypadkowa obecność robiącego zakupy na miejscu zdarzenia policjanta z komisariatu w Ćmielowie, który obezwładnił uciekiniera – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po przybyciu na miejsce patrolu mężczyzna  został przekazany stróżom prawa. Przy 45-latku policjanci znaleźli perfumy, które wcześniej zabrał z półek w drogerii. 

– Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich w toku prowadzonych czynności dotarli do odbiorcy drogich pachnideł i odzyskali skradzione mienie. 47-latek, u którego znaleziono i zabezpieczono pochodzące z przestępstwa rzeczy, usłyszał już zarzut paserstwa. Łącznie łupem sprawcy na przestrzeni kilku miesięcy padło mienie o wartości blisko 6000 złotych. 45-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Ewelina Wrzesień.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this