Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Festyn Rodzinny ze zbiórką DKMS-u już jutro w Katolickim Zespole Edukacyjnym!

Występy artystyczne, kiełbaski z grilla, domowe ciasta, wata cukrowa, malowanie twarzy, wspólne gry i zabawy, a także punkt pobrań materiału genetycznego DKMS – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotował Katolicki Zespół Edukacyjny. Wydarzenie rozpocznie się jutro o godzinie 14.00.

Źródło: Katolicki Zespół Edukacyjny

Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim już tradycyjnie, jak co roku, organizuje Festyn Rodzinny. Ten rok jest jednak szczególny, bo jubileuszowy. Przedszkole obchodzi swoje 10 urodziny, mury szkoły, po ośmiu latach nauki, opuszczają pierwsi absolwenci, a jako wspólnota Katolicki Zespół Edukacyjny kończy 5 lat.
Okazja do świętowania nadarzy się już jutro (w sobotę 18 maja) o godzinie 14.00!

Jak zapewnia Ewelina Gierczak-Dziułka, wicedyrektor Katolickiego Zespołu Edukacyjnego, tegoroczne spotkanie obfituje w moc atrakcji dla ciała i ducha. Każda klasa przygotowała występ artystyczny, uczniowie będą więc zachwycać śpiewem i tańcem. Po zakończonej uczcie dla oka i ucha zaczną się siatkarskie i piłkarskie rozgrywki. Będzie można pożywić się kiełbaską z grill, domowym ciastem czy bigosem.

Dla dzieci będzie także obowiązkowa podczas takich wydarzeń, wata cukrowa, malowanie na płótnie, ozdoby makaronowe, gry i zabawy sportowe czy kącik doświadczalny.

Więksi uczestnicy Festynu Rodzinnego też mogą wykazać się na polu gier grupowych lub zrobić coś dobrego dla innych i w punkcie pobierania materiału genetycznego zapisać się do DKMS-u. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 10 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 436 000 potencjalnych Dawców. Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Niestety wielu Pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie dawcy, dlatego tak ważne jest, aby szukać nowych potencjalnych dawców. Podziel się cząstką siebie!

Krótka historia KZE…

Przypomnijmy, że dd 1955 r. w budynku Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej oraz sąsiadującego z nią Przedszkola znajdował się prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla chłopców. Działalność tego ośrodka ustała z dniem 31 sierpnia 2011 r. Koniec roku szkolnego był dniem, w którym Siostry pożegnały się ze swoimi wychowankami, obdarzając ich darami materialnymi, ciepłym słowem oraz zapewnieniem o pamięci i modlitwie.

W związku z zaistniałą sytuacją Zgromadzenie Sióstr, dostrzegając inną wielką potrzebę lokalnego środowiska, powołało do istnienia od 1 września 2009 r. Przedszkole nr 1 Sióstr Rodziny Maryi, placówkę publiczną ze specyfiką wychowania chrześcijańskiego. Przedszkole zaczęło i cieszy się nadal wielkim zainteresowaniem rodziców, którzy w trosce o dalszą edukację dzieci podsuwali pomysły utworzenia przez Siostry szkoły podstawowej, w której dzieci miałyby możliwość kontynuowania nauki i wychowania chrześcijańskiego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodzin i mając ku temu odpowiednią bazę materialną, jak również wykwalifikowanych nauczycieli Zgromadzenie Sióstr podjęło to zadanie.
1 września 2011 r. był dniem, który przeszedł do historii jako pierwszy dzień działalności Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Abp Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 13 września 2011 r. odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył bp. Krzysztof Nitkiewicz. W homilii Ks. Biskup podkreślał wartość i szczególną rolę szkół katolickich dla społeczeństwa oraz konieczność angażowania się w życie środowiska lokalnego oraz dawania chrześcijańskiego świadectwa. Po Mszy św. Biskup poświęcił szkołę i przedszkole.

Naukę w szkole rozpoczęło ośmioro dzieci. Z roku na rok przybywa chętnych chcących podjąć naukę w placówce.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this