Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Wiktoria Wańdoch i Paulina Spętkowska z ZSS złotymi medalistkami turnieju bowlingowego!

80 zawodników z 20 klubów z całego województwa świętokrzyskiego wystartowało na V Świętokrzyskim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych w Skarżysku-Kamiennej. Nie mogło zabraknąć drużyny z Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim, która rywalizowała pod czujnym okiem Ewy Lenart, opiekuna i członka Zarządu Klubu Olimpiad Specjalnych „Rywal” w Ostrowcu Św.

fot. Klub Olimpiad Specjalnych „Rywal”

Rywalizacja odbyła się 26 marca w Kombinacie Formy w Skarżysku -Kamiennej. Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych Olimp.

Klub Olimpiad Specjalnych „Rywal” reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Wańdoch i Paulina Spętkowska . Dla Pauliny był to debiut, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach sportowych.

– Każdy zawodnik mógł startować w dwóch konkurencjach z trzech, a do wyboru były gra drużynowa, gra podwójna, gra pojedyncza. Zawodniczki z naszego klubu wystartowały w grze podwójnej oraz grze pojedynczej. Dziewczyny miały mocnych rywali ale przecież w zawodach Olimpiad Specjalnych nie tylko o rywalizację chodzi, a przede wszystkim o pokonywanie swoich słabości – tłumaczy Ewa Lenart.

fot. Klub Olimpiad Specjalnych „Rywal”

Ostatecznie dziewczyny okazały się „złotkami”– wróciły ze złotym medalem za grę podwójną, Wiktoria zdobyła pierwsze miejsce i złoto za grę pojedynczą, a Paulina zajęła czwarte miejsce za grę pojedynczą.

– Wyjazd do Skarżyska-Kamiennej wiązał się ze sporymi emocjami. W naszym mieście nie ma już gdzie trenować, więc zawodniczki obawiały się czy sprostają zadaniu. Sprostały! Jesteśmy dumni, z tego, że tak dzielnie walczyły – podsumowuje Ewa Lenart.

fot. Klub Olimpiad Specjalnych „Rywal”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this