Znajdź nas na

FAKTY

Gdy zatrzymali ją policjanci, zaczęła się „dziwnie” zachowywać!

Tester narkotykowy to jedno z narzędzi stosowanych przez ostrowickich policjantów. Służy on do walki z osobami, które po zażyciu narkotyków postanawiają wsiąść za kierownicę swych pojazdów. Nie wykluczone, że dzięki niemu wkrótce za swoje zachowanie przed sądem odpowie 34-latka, zatrzymana w miniony czwartek przez stróżów prawa.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowieccy policjanci posiadają na wyposażeniu urządzenie do sprawdzania obecności środków odurzających w organizmie kierujących pojazdami. Jest to profesjonalny sprzęt elektroniczny przeznaczony do analizy próbki śliny pobranej od kierującego. Dzięki niemu stróże prawa mogą szybko sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Wynik badania jest znany już po 8 minutach. Głównym atutem urządzenia jest jego mobilność.

Urządzenie okazało się bardzo pomocne w miniony czwartek, 19 września w czasie prowadzonej kontroli drogowej przez ostrowieckich kryminalnych. Przed godziną 21.00 zauważyli oni poruszający się ulicami miasta pojazd marki Skoda, którym kierowała mieszkanka Bodzechowa. Policjanci mieli przypuszczenia, że może mieć ona związek z narkotykowym procederem. W trakcie interwencji 34-latka zachowywała się bardzo nerwowo. Jej zachowanie utwierdziło śledczych w przekonaniu, że może przed nimi coś ukrywać.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli u kobiety biały proszek wstępnie zidentyfikowany jako amfetamina o wadze blisko 4 gramów. Zaś w jej mieszkaniu ujawniono roślinę przypominającą krzew konopi innej niż włóknista. W czasie prowadzonych czynności policjanci użyli testera narkotykowego, który wskazał wynik pozytywny. Od 34-latki pobrano krew do badań. Zabronione środki zostały zabezpieczone, a 34-latka zatrzymana w policyjnej celi. Został jej już przedstawiony zarzut posiadania narkotyków. Nie wykluczone, że wkrótce odpowie ona za kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this