Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Bałtów „wygrała” biało-czerwoną flagę i maszt! Wszystko dzięki głosom mieszkańców!

Flaga Rzeczypospolitej Polskiej dzięki głosom mieszkańców gminy Bałtów załopotała na nowym maszcie obok budynku Urzędu Gminy w Bałtowie. To zwieńczenie projektu „Pod biało-czerwoną”, który umożliwił sfinansowanie przez rząd RP zakupu masztu i flagi. W październiku 2020 roku o głosy mieszkańców apelował Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. – Wielokrotnie pokazywaliśmy, że potrafimy wspólnie zdziałać wiele. Jako gmina zawsze chętnie bierzemy udział w projektach z przesłaniem – mówił. Dziś już wiadomo, że mieszkańcy po raz kolejny go nie zawiedli.

Źródło: Urząd Gminy Bałtów

Maszt i flaga, która załopotała przy Urzędzie Gminy Bałtów  zostały sfinansowane z programu „Pod biało-czerwoną”, który odbywał się pod patronatem Mateusza Morawieckiego –  Prezesa Rady Ministrów.

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – tak do udziału w projekcie na stronie serwisu rządowego zachęcał premier Mateusz Morawiecki. 

Do rywalizacji, w której nagrodą główną był maszt i flaga przystąpiła także gmina Bałtów. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Głosować mogli tylko mieszkańcy danej gminy. W gminie Bałtów zebrano 182 głosy poparcia, tym samym udało się zdobyć wymaganą liczbę głosów. 

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów przy maszcie i fladze, zdobytej dzięki głosom mieszkańców w projekcie „Pod biało-czerwoną ”
Źródło: Urząd Gminy Bałtów

– W gminie Bałtów mamy maszt, ale ze względu na to, że projekt „Pod biało-czerwoną” jest inicjatywą, której celem jest m.in. uczczenie poległych i walczących za naszą niepodległość rodaków, ma też zachęcić do szerzenia postawy patriotycznej i pokazywać, że jako Polacy jesteśmy przywiązani do naszych barw narodowych i symboli narodowych, chętnie bierzemy w nim udział  – mówił nam w październiku 2020 roku  Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów.

Dziś nad urzędem gminy w Bałtowie powiewa już biało-czerwona flaga, którą udało się zdobyć dzięki głosom mieszkańców. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this