Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów ma wielu zdolnych uczniów! Oliwia Mularska z medalem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty!

Jest skromna, uczynna i uwielbia historię. Mowa o Oliwi Mularskiej, uczennicy klasy 8a Szkoły Podstawowej w Kunowie, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego w Historii. W imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty medal dla zdolnej uczennicy wręczył Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. – Jestem bardzo dumna z Oliwii. Jest to uczennica wzorowa, udziela się w akcjach na rzecz klasy, szkoły, środowiska, jeśli jest taka możliwość – podsumowuje Alina Nalewaj, wychowawca klasy 8a w Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Gmina Kunów ma wielu zdolnych uczniów, którzy nie tylko rozwijają swoje pasje, przynoszą dumę społeczności szkolnej, ale  także reprezentują  gminę w konkursach, organizowanych na arenie wojewódzkiej, czy ogólnopolskiej. Dziś ukoronowaniem ciężkiej pracy i miesięcy nauki dla Oliwii Mularskiej był medal, jaki w imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty wręczył jej Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. 

–  To są dla nas najważniejsze konkursy, bo to są konkursy ogłaszane przez kuratora. Dla uczniów, dla nauczycieli, dla szkoły jest to konkurs najważniejszy. Mamy uczniów, którzy startowali w tego typu konkursach w przeszłości, jednak bycie laureatem zdarza się jednak rzadko, chociażby ze względu na to, że w rywalizacji bierze udział liczna grupa uczniów. Konkurencja jest zatem spora – wyjaśnia Małgorzata Kowalska, wicedyrektor i nauczyciel historii w Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przyznaje, że tego typu medal dla ucznia jest nie tylko wyróżnieniem, ale i prestiżem dla szkoły.  Do konkursu Oliwia Mularska  przygotowywała się pod kierunkiem wicedyrektor Małgorzaty Kowalskiej.

–  Było to przygotowanie systematyczne, codzienne. Co tydzień poświęcały czas na spotkania, na naukę, na powtarzanie materiału, a także pogłębianie wiedzy i przyswajanie materiału spoza podstawy programowej. Nie udałoby się, gdyby nie zainteresowania Oliwii. Uczeń musi mieć swoje zainteresowania w danym kierunku, wtedy łatwiej jest tę wiedzę przyswoić – tłumaczy Alina Nalewaj, wychowawca klasy 8a w Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie.

Podkreśla, że jest bardzo dumna z Oliwii. 

– Jest to uczennica wzorowa, udziela się w akcjach na rzecz klasy, szkoły, środowiska, jeśli jest taka możliwość. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej takich zdolnych uczniów  – dodaje.

Oliwia Mularska cieszy się ze zwycięstwa, jednak dodaje skromnie, że uwielbia historię i nauka nie była dla niej tylko przygotowaniem do rywalizacji,  przyjemnością. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Właściwie to, że zostałam laureatka tego konkursu, to zasługa mojej pani nauczycielki od historii – Małgorzaty Kowalskiej, która zachęciła mnie do udziału w tym konkursie. Jestem jej za to bardzo wdzięczna. Moim zdaniem konkurs nie był trudny, aczkolwiek było sporo szczegółowych pytań. Jeśli ktoś się przygotował, to nie miał z nim problemu.  Historia pozwala nam zrozumieć to, co się dzieje na świecie. Najbardziej fascynuje mnie starożytność – mówi Oliwia Mularska i zachęca, aby jej rówieśnicy poszukiwali swojej pasji. 

Dumni z uczennicy są także Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów, a także Dorota Opara, dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy Szarego w Kunowie. 

– W naszej szkole zdarzają się perełki. Wielu uczniów przystąpiło do konkursów przedmiotowych. Laureatkę mamy jednak jedną – naszą Oliwię.  Mamy jeszcze finalistę – Kamila Jałochę, jednak zabrakło mu odrobiny szczęścia. Ważna jest chęć,  zdolności dzieci, ale także ich pokierowanie i umiejętność motywacji.Ta wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli owocuje i przynosi efekty, tak jak w przypadku Oliwii – tłumaczy Dorota Opara.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dodaje, że jest dumna ze swoich uczniów. Nawet jeśli kończą szkołę i odchodzą do innych placówek oświatowych,  zostawiają po sobie miłe wspomnienia i trwały ślad.

Lech Łodej przypomina natomiast, że nie jest to pierwszy taki medal dla ucznia kunowskiej szkoły.

– Dziś miałem wielki zaszczyt i przyjemność wręczyć taki medal za rozległą wiedzę z zakresu historii. Mamy naprawdę zdolną młodzież. Odkąd zostałem burmistrzem Kunowa,  zwracam na to uwagę i staram się inwestować w młodzież. Robimy co możemy, żeby dbać o naszych najmłodszych mieszkańców, którzy są naszą przyszłością. Widziałem radość mamy Oliwii, a także samej, Oliwii. To też dla niej mobilizacja do dalszej nauki – podsumowuje Lech Łodej.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this