Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Po doposażeniu sali gimnastycznej przyszła pora na szafki dla uczniów! SP w Bałtowie nie próżnuje!

Po wyposażeniu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Bałtowie przyszedł czas na zakup nowoczesnych szafek dla uczniów, w których bezpiecznie przechowywać będą książki, a także pomoce naukowe. – To jest bardzo trafiony pomysł. Jest kolorowo, zrobiło się zdecydowanie więcej miejsca – mówi Edyta Majewska, mama uczennicy z klasy drugiej. W sumie na uczniów czeka 210 szafek na szyfr z kolorowym, przyciągającym uwagę motywem graficznym.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że pracownicy Urzędu Gminy i Szkoły Podstawowej w Bałtowie pomimo epidemii nie próżnują, pisaliśmy wielokrotnie. Doposażono salę gimnastyczną, ogłoszono konkurs na patrona szkoły, a całkiem niedawno zakupiono szafki dla uczniów. 

– Po tym, gdy zostałem wójtem, gdy przejąłem obowiązki w gminie, zapoznałem się z projektami realizowanymi w Bałtowie. Jednym z nich była rozpoczęta przebudowa szkoły. Gdy wszedłem do budynku, to co mnie uderzyło najbardziej  to fakt, że po pierwsze,  zmieniono wejście do szkoły, co uważam za błąd, a  pod drugie – szatnie. Po wejściu do szkoły można było poczuć się jak w więzieniu – wszędzie kraty. Wejście do szkoły, powinno być miejscem, które wita uczniów, a nie ich odstrasza. Pierwsze wrażenie można zrobić bowiem tylko raz – wyjaśnia Hubert Żądło, wójt gminy  Bałtów.  

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Szkole brakowało wyposażenia, a także  miejsca, gdzie uczniowie mogliby bezpiecznie przechowywać swoje rzeczy. 

– Zakupiliśmy szafki szkolne, które ustawiliśmy przy wejściu do placówki. Skąd pomysł? Zaczerpnęliśmy go  z innych szkół, które z tego korzystają i sobie chwalą. Widziałem i przekonałem się, że jest to rozwiązanie, estetyczne, nowoczesne  i wygodne. Ponadto szafki są zabezpieczone, każda posiadać będzie swój indywidualny szyfr – dodaje wójt. 

Przyznaje, że gmina, której sytuacja finansowa jest taka, a nie inna,  szukała na ten cel funduszy.  Strzałem w dziesiątkę okazał się złożony w Ministerstwa Edukacji Narodowej wniosek o uzyskanie dofinansowania z rezerwy celowej na dodatkowe wyposażenie szkoły.

To właśnie z tych funduszy  wyposażono sale gimnastycznej, zakupiono nowe szafki, a w przyszłości  dokupione będą ławeczki i pufy dla uczniów, żeby mieli swoje miejsce, a w szkole czuli się komfortowo. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Firma, która dostarczyła do szkoły szafki wyłoniona została w drodze  przetargu. Ostatecznie wygrała oferta na kwotę  39 396 zł. Zakupiono 210 szafek na szyfr. 

– Teraz każdy uczeń będzie mógł swoje rzeczy przetrzymywać w swojej szafce, będzie miał pewność, że nie zginą, ani się nie zawieruszą. Myślę, że jest to praktyczne rozwiązanie – dodaje wójt. 

Szafki mają radosną grafikę, choć jej wybór do najłatwiejszych nie należał. Pomysłów było sporo.

–  Pierwszy pomysł, aby nawiązać do tego, co mamy najpiękniejsze w Bałtowie, czyli do pałacu, młyna i kościoła. Jednak pojawił się problem, bo zdjęcia powinny być w dobrej rozdzielczości, a niestety takich zdjęć pałacu w Bałtowie z czasów jego świetności, w tak dobrej rozdzielczości nie mamy. To samo dotyczy młyna. Zdecydowaliśmy więc, że odbiegniemy od grafiki lokalnej. Początkowo chcieliśmy postawić na grafikę historyczna, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na nowoczesność i ekologię – wyjaśnia wójt.

W wyborze grafiki pomogli także pracownicy gminy, których dzieci uczą się w szkole. Jak zapewnia Lidia Pastuszka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bałtowie wybór okazał się trafiony. Część uczniów, korzystająca z możliwości konsultacji z nauczycielami widziała już szafki „na żywo”. Pozostali tylko na fanpage-u szkoły. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wszystkim się podobają. Zapanował porządek, bo za kratami i tak te rzeczy były widoczne. Wszyscy uczniowie są zadowoleni, chcą już wracać do szkoły. Cieszymy się, że pan wójt dba o naszą placówkę, a przede wszystkim wciąż stara się o środki na jej doposażenie. To procentuje – tłumaczy dyrektor szkoły.

Także rodzice uczniów SP w Bałtowie cieszą się, że w szkole wciąż podnoszone są standardy.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Super. To jest bardzo trafiony pomysł. Jest kolorowo, zrobiło się zdecydowanie więcej miejsca.  Pokazywałam też te szafeczki swoim córeczkom. Jest na pewno inaczej. Dzieci będą miały te rzeczy uporządkowane, bo jednak wcześniej w szatniach ten nieporządek był – mówi Edyta Majewska, mama Natalii Majewskiej z klasy II.

A Natalia dodaje: 

– Szafki są fajne, kolorowe. Są duże i  zmieści się w nich dużo rzeczy. Wcześniej swoje rzeczy trzymaliśmy w klasie. Ciesze sie, ze bede miała swój własny szyfr, którym będę otwierać swoją szafkę. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this