Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Kunów nie zwalnia tempa! Kolejna droga zyska nowy standard!

Gmina Kunów nie zwalnia tempa w pozyskiwaniu środków na remonty dróg. Tym razem nowej nawierzchni doczeka się ulica Prosta. – Kunów wciąż zmienia się na lepsze. Mamy pewne pomysły i świadomość, że ogranicza nas budżet. Robimy tak duże inwestycje, jak dopiero co ukończona oczyszczalnia ścieków za 16 mln zł, czy kanalizacja za 15 mln zł. Jeśli przetargi okażą się dla nas korzystne, to zrobimy więcej. Jeśli będziemy musieli dołożyć pieniędzy, to realizacja inwestycji przedłuży się w czasie – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.

ul. Prosta w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zdewastowana i wyłożona betonowymi płytami ulica Prosta w Kunowie do reprezentatywnych nie należy. Mieszkańcy muszą borykać się z błotem, dziurami i uważać na… zawieszenia swoich aut. Jednym słowem, jej jakość pozostawia wiele do życzenia.

– Cieszymy się, że wkrótce ten 400 metrowy odcinek zmieni się właśnie dla mieszkańców. Udało się nam uzyskać dofinansowanie z Funduszy Dróg Samorządowych. Otrzymaliśmy pieniądze z Ministerstwa  w wysokości 640 000 złotych (bez odwodnienia). Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 1 700 000 zł, ponieważ, przy okazji robimy odwodnienie górnej części Kunowa, a konkretnie ulic Słowackiego  i Krzywej – wyjaśnia Lech Łodej. 

Przetarg na realizację tego zadania został rozstrzygnięty dla gminy jeszcze w poprzednim roku. Koniec prac przewidziano na czerwiec tego roku. Nowa droga będzie miała chodniki, krawężniki, parkingi, oświetlenie, będzie wymieniona cała infrastruktura znajdująca się pod docelowym asfaltem. 

ul. Prosta w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Droga wykonana zostanie z kostki. Przy okazji chcemy wykonać drogę do tzw. dyrektorówki. Myślę, że powinno się to udać. Jest tam  odcinek drogi osiedlowej w fatalnym stanie. Na ten moment ta część terenu między była szkołą zawodową, a byłym gimnazjum, czyli aktualnie Szkołą Podstawową, a przychodnią, będzie zupełnie inaczej wyglądała. Będzie estetycznie i bezpiecznie – zapewnia burmistrz. 

Kunów wciąż zmienia się na lepsze. W ubiegłym roku w Kunowie przybyło 3 km dróg. Koszt ich budowy wyniósł 2 milionów złotych. Gmina Kunów nie waha się sięgać po środki rządowe, czy wsparcie unijne. 

– Mamy pewne pomysły i świadomość, że ogranicza nas budżet. Robimy tak duże inwestycje, jak dopiero co ukończona oczyszczalnia ścieków za 16 mln zł, czy  kanalizacja za 15 mln zł. Jeśli przetargi okażą się dla nas korzystne, to zrobimy więcej. Jeśli będziemy musieli dołożyć pieniędzy, to realizacja inwestycji przedłuży się w czasie – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this