Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Na podwójnym gazie z kradzionym paliwem!

Nie dość, że ukradł paliwo, to prowadził na podwójnym gazie. Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali wczoraj 29-letniego ostrowczanina, który kierował pojazdem marki BMW mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. A na dokładkę mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną niedzielę, 2 lutego, około godziny 2.30 w nocy, dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał, zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w mieście doszło do kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji.

Z pierwszych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący pojazdem marki BMW po zatankowaniu auta nie płacąc za paliwo odjechał w nieznanym kierunku. Kolejno mundurowi w trakcie patrolu w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli odpowiadający opisowi pojazd. Pomimo tego, że samochód posiadał inne tablice rejestracyjne mundurowi nie dali się zwieść i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący to 29-letni ostrowczanin, który kilka minut wcześniej dokonał kradzieży na stacji benzynowej. Mężczyzna przyznał się, nie tylko do kradzieży paliwa za kwotę 250 złotych ale i tablic rejestracyjnych, którymi posłużył się w czasie zdarzenia.

Stróże praw sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniej popełnione przestępstwa. Ostrowczanin  został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „ Jadę, nie piję”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia i życia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Wioletta Zbrożyna: Jak już coś się stanie, to będzie za późno! Apel mieszkanki na sesji Rady Gminy w Waśniowie!

FAKTY

Oprócz miłości do bliźniego, warto promować miłość do ojczyzny! Ostrowieccy Patrioci uczcili pamięć o Armii Krajowej!

FAKTY

Sergiusz Ziewiec z KP PSP w Starachowicach najlepszym pływakiem wśród strażaków! [ZDJĘCIA]

FAKTY

10 do 12! „O włos” od wprowadzenia projektu uchwały radnych z PiS do porządku obrad!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this