Znajdź nas na

FAKTY

Na podwójnym gazie z kradzionym paliwem!

Nie dość, że ukradł paliwo, to prowadził na podwójnym gazie. Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali wczoraj 29-letniego ostrowczanina, który kierował pojazdem marki BMW mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. A na dokładkę mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Alkomat w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną niedzielę, 2 lutego, około godziny 2.30 w nocy, dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał, zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw w mieście doszło do kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji.

Z pierwszych ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący pojazdem marki BMW po zatankowaniu auta nie płacąc za paliwo odjechał w nieznanym kierunku. Kolejno mundurowi w trakcie patrolu w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli odpowiadający opisowi pojazd. Pomimo tego, że samochód posiadał inne tablice rejestracyjne mundurowi nie dali się zwieść i zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący to 29-letni ostrowczanin, który kilka minut wcześniej dokonał kradzieży na stacji benzynowej. Mężczyzna przyznał się, nie tylko do kradzieży paliwa za kwotę 250 złotych ale i tablic rejestracyjnych, którymi posłużył się w czasie zdarzenia.

Stróże praw sprawdzili stan trzeźwości 29-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniej popełnione przestępstwa. Ostrowczanin  został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się w warunkach recydywy.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „ Jadę, nie piję”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia i życia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this