Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów pomaga mieszkańcom w dotarciu do punktu szczepień!

Mieszkańcy gminy Kunów mogą liczyć na pomoc w dotarciu do punktu szczepień przeciw COVID-19. Zadanie jest realizowane przy zaangażowaniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie i Nietulisku Dużym oraz przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalno- Mieszkaniowej w Kunowie. – Mieszkańcy gminy chętnie zgłaszają takie potrzeby, korzystając z dedykowanego numeru telefonu. Organizacją transportu zajmuje się koordynator gminny – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. Do 15 lutego z tego typu pomocy skorzystało 8 mieszkańców. Dowóz osób jest finansowany ze środków rządowych.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, 12 stycznia Lech Łodej,  burmistrz miasta i gminy w Kunowie otrzymał decyzję od Wojewody Świętokrzyskiego z poleceniem realizacji zadania pn. transport osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami także  mających trudności z dostępem do punktu szczepień, w szczególności osób starszych, bez możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Na terenie  gminy Kunów punkt taki  znajduję się w placówce medycznej Vitamed przy ul. Warszawskiej 46A w Kunowie.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– W ramach realizacji zadania własnego polegającego na zapewnieniu równego dostępu do świadczeń zdrowotnych, przeprowadziliśmy rozeznanie zapotrzebowania mieszkańców w związku z potrzebą korzystania z transportu do punktów szczepień. Umożliwiliśmy  także  mieszkańcom naszej gminy zgłaszanie takich potrzeb, poprzez udostępnienie dedykowanego numeru telefonu oraz wyznaczenie koordynatora gminnego, który zajmuje się zagadnieniami logistycznymi – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Zadanie to jest realizowane również przy zaangażowaniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie i Nietulisku Dużym oraz przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalno – Mieszkaniowej w Kunowie.

15 stycznia  rozpoczęły się zapisy na szczepienia w I grupie wiekowej 80+, natomiast od 22. stycznia  w II grupie 70+. Infolinia ds. koordynacji transportu działa w godz. pracy urzędu od 7.30 – 15.30. Numer telefonu jest podany na stronie internetowej UMiG w Kunowie, jak również na ulotkach, które zostały dostarczone bezpośrednio do mieszkańców z I i II grupy wiekowej.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Pierwszy dowóz osób spełniających kryteria miał miejsce 4 lutego  i odbył się z zachowaniem  wymagań przeciwepidemicznych oraz odpowiedniej opieki wobec osób tego wymagających. Do 15 stycznia z dowozu skorzystało 8 seniorów, a kolejne osoby czekają na swoją kolej zgodnie z zaplanowanymi terminami szczepień. Dowóz osób jest finansowany z funduszy rządowych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this