Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów z rządowym wsparciem! Będzie rozbudowa remizy i termomodernizacja urzędu!

4 500 000 zł otrzymała gmina Kunów w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, które przeznaczone zostaną na termomodernizację i remont budynku Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie oraz rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym. – Nasza gmina systematycznie się rozwija. W ciągu dwóch lat do naszej gminy wpłynęły 23 000 000 zł rządowych środków. To niebywałe. Nigdy wcześniej się tak nie zdarzyło. Dzięki temu systematycznie pniemy się ku górze w liczących się rankingach – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, dziękując za pomoc świętokrzyskim parlamentarzystom.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Gmina Kunów otrzymała  kolejne środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dzięki 4 500 000 zł możliwa będzie termomodernizacja Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie.

– Wymienimy stary, nieekologiczny kocioł na nowy, ekologiczny – gazowy,  zamontowana zostanie fotowoltaika, a wokół budynku urzędu zostanie zaaranżowany teren. Zmieni się estetyka tego miejsca – wyjaśnia Lech Łodej. 

Rozbudowy i termomodernizacji doczeka się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Nietulisku Dużym. 

– Remiza rozbudowana zostanie o garaż, sanitariaty, pomieszczenia socjalne. Zamontowana zostanie fotowoltaika, budynek zostanie ocieplony, a dach przebudowany – wylicza burmistrz.

Dodaje, że nie przypomina sobie, żeby do gminy Kunów wpłynęły kiedyś tak duże rządowe środki  jak w ciągu ostatnich dwóch lat. 

– W ciągu ostatnich dwóch lat do naszej gminy wpłynęły 23 000 000 zł. To niebywałe. Nigdy wcześniej tak nie było. Dzięki pozyskanym środkom nasza gmina może się rozwijać. Albo coś chcemy mieć i się rozwijamy, korzystając  z dobrodziejstwa, jakim są dofinansowania,  albo się nie zadłużamy i nie ma rozwoju. To są środki inwestycyjne. Nie można tego zmarnować. Rozwijamy się wyjątkowo dynamicznie, a zyskują mieszkańcy – mówi Lech Łodej, dziękując świętokrzyskim parlamentarzystom: posłowi Andrzejowi Kryjowi, posłowi Krzysztofowi Lipcowi i senatorowi Jarosławowi Rusieckiemu. 

Źródło: FB Lech Łodej

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this