Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ostrowiec Św. została poinformowana o remoncie kładki przy dworcu PKP z dwumiesięcznym wyprzedzeniem!

Trwa remont kładki na stacji PKP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był konieczny ze względu na duże zużycie i stan techniczny obiektu. Dzięki zaplanowanym pracom mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dostać się do pociągów i przechodzić nad terenem kolejowym. Jak wyjaśnia Tomasz Łotowski z Zespołu Prasowego Polskie Linie Kolejowe S.A. – Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej poinformował gminę Ostrowiec Św. z dwumiesięcznym wyprzedzeniem o planowanych robotach budowlanych i utrudnieniach dla ruchu pieszego.

Kładka nad torami w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa remont kładki dla pieszych, jednocześnie rozpoczęła się modernizacja stacji. Przebudowywany będzie układ torowy i sieć trakcyjna, powstanie także nowy, wygodniejszy peron. Tak szeroki zakres prac zapewni wygodniejsze podróże koleją. Jednak zanim to nastąpi na pasażerów czekają chwilowe utrudnienia. 

Obecnie dostęp do kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zapewniony od strony budynku dworca – wykonane zostało bezpieczne przejście w poziomie szyn, zabezpieczone tzw. labiryntem. 

– Ze względów bezpieczeństwa i szeroki zakres zaplanowanych prac na stacji, nie jest możliwe wytyczenie przejścia przez teren budowy od strony ul. Zagłoby – wyjaśnia Tomasz Łotowski z Zespołu Prasowego Polskie Linie Kolejowe S.A. 

Co ważne Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej poinformował gminę Ostrowiec Św.  z dwumiesięcznym wyprzedzeniem o planowanych robotach budowlanych i utrudnieniach dla ruchu pieszego.

Remont części kładki należącej do PKP rozpoczął się w kwietniu 2022 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prace przy remoncie kładki są prowadzone na części należącej do PLK. To odcinek długości 113 m, przebiegający nad terenem kolejowym. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, postępują roboty przy demontażu zużytych elementów i wzmacnianiu fundamentów. 

– Następnie wykonawca będzie montował nowe części konstrukcji: schody na peron i przy budynku dworca, pomosty, poręcze, zabezpieczenia anty porażeniowe oraz oświetlenie. Stalowe elementy konstrukcji zostaną zabezpieczone przed korozją. Prace na kładce zaplanowano do jesieni – wylicza Tomasz Łotowski. 

Dodaje, że wcześniejsze uzgodnienia w zakresie remontu kładki były prowadzone w roku 2015.  Później nie były prowadzone uzgodnienia w sprawie przejęcia części kładki należącej do Gminy

– PLK, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski oraz PKP S.A Oddział w Krakowie zawarły trójstronne porozumienie w sprawie finansowania remontu kładki. Ze względu na wycofanie się PKP S.A. nie doszło do jego realizacji. Później nie były prowadzone uzgodnienia w sprawie przejęcia części kładki należącej do Gminy. Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej nie otrzymywał też zgłoszeń o problemach z dojazdem do stacji w Ostrowcu Św. komunikacją miejską – mówi Tomasz Łotowski. 

Do tematu wrócimy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this