Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina znalazła środki na remont kładki nad ulicą Onufrego Zagłoby?

Nie tak dawno w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pytaliśmy o remont części kładki, należącej do gminy Ostrowiec Świętokrzyski, a znajdującej się nad ulicą Onufrego Zagłoby w Ostrowcu Św. Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. poinformowała nas wówczas, że w budżecie na rok 2022 nie jest ujęte zadanie remontu przedmiotowej kładki dla pieszych. Czy gmina znalazła środki na remont kładki?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W kwietniu rozpoczął się remont odcinka kładki dla pieszych przy budynku dworca PKP w Ostrowcu Św. Jak już informowaliśmy w 2022 roku  zmodernizowana zostanie  tylko część konstrukcji należąca do Polskich Linii Kolejowych. Niestety, będący w zarządzaniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski ponad 37 metrowy odcinek kładki, przebiegający nad ulicą Onufrego Zagłoby i torami kolejowymi (do pierwszego torowiska),  stanowiący dojście do stacji kolejowej PKP, nie zostanie wyremontowany w tym roku. 

Ostatni remont kładki miał miejsce w 2019 roku i dotyczył podwyższania balustrad do normatywnej wysokości 1.3 metra. Jak zapewnia Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św. kładka funkcjonuje obecnie zgodnie z obowiązującymi wymogami technicznymi.

– W budżecie na rok 2022 nie jest ujęte zadanie remontu przedmiotowej kładki dla pieszych. W chwili obecnej nie jest planowany montaż elementów stanowiących udogodnienia dla osób niepełnosprawnych –  czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy 26 kwietnia na adres mailowy naszej redakcji.

Po naszym artykule rozgorzała dyskusja.  Internauci, mieszkańcy Ostrowca Św. argumentowali, że są pieniądze na zieleń miejską i jej podlewanie, nie ma na remont konstrukcji.

– „A Pan Prezydent sadzi kwiatki i robi wodotryski” ,„Mieszkam blisko Ronda pod hutą starą to widzę cztery razy do roku sadzi się kwiatki i to tysiące kwiatuszków a o swojej uliczce już nie będę wspominał” – to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się po naszej publikacji.

Wygląda na to, że presja społeczna ma sens. W projekcie uchwał, jakie znalazły się w porządku obrad dzisiejszej (11 maja) Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Ostrowca Św. znalazły się m.in.: Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 r., a także Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2022-2029. Czytamy w nich kolejno  o  „ zapewnieniu „środków w kwocie 300.000,00 zł (dział 600, rozdział 60004) na remont kładki dla pieszych nad ul. Zagłoby. Środki na ten cel zostały wygospodarowane poprzez zmniejszenie wydatków związanych z oczyszczaniem miasta (dział 900, rozdział 90003), w związku z zakończeniem realizacji zimowego utrzymania dróg gminnych”, a także, że „wprowadzono nowe przedsięwzięcie pn. „Remont kładki dla pieszych nad ul. Zagłoby” z realizacją w latach 2022-2023 oraz planowaną kwotą nakładów wynoszącą 650.000,00 zł”.

Projekty uchwał dostępne są TUTAJ

Czy zardzewiała i mało estetyczna kładka nad ulicą Onufrego Zagłoby wreszcie przestanie „straszyć” przyjezdnych, podróżnych i kierowców? Czy radni miejscy przychylą się do zmian w budżecie?

1 Comment

1 Comment

  1. sylwia

    2 czerwca, 2022 at 06:23

    Od czerwca kładka zamknięta na pół roku, brak przejścia tymczasowego! Dwa razy dłuższa droga przez zad**pie, żeby dojść na dworzec… W Skarżysku można było tymczasowe przejścia porobić, tutaj jak zwykle…………

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this