Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gminy „zrzuciły” się na szpital!

Gminy: Bodzechów, Ćmielów, Waśniów, Bałtów, Kunów, a także Ostrowiec Świętokrzyski dołożyły w sumie ponad 300 tysięcy złotych w formie dotacji celowej na ostrowiecki szpital. Radni byli jednogłośni przy podjęciu uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Ostrowieckiego na 2019 rok, a także podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Ostrowieckiego na lata 2019-2033 podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, jaka odbyła się w piątek, 12 lipca.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Środki, jakie wygospodarowały gminy w swoich często obciążonych budżetach, przeznaczone zostaną m.in. na zakup urządzeń i sprzętu medycznego dla ostrowieckiej placówki medycznej, a także remont pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, odnowienie powłok malarskich oraz zakup łóżek ortopedycznych z wyposażeniem na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej.

I tak gmina Bodzechów przeznaczyła 40 400,00 zł dotacji celowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. na: zakup urządzeń i sprzętu medycznego. Także gmina Bałtów i gmina Kunów wygospodarowały po 5 000 zł każda na ten sam cel. Podobnie sytuacja ma się w przypadku gminy Ćmielów – 21 500 zł, a także 20 000 zł od gminy Waśniów.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła 210 000 zł na dotację celową dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskiem na: wykonanie remontu pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, odnowienie powłok malarskich oraz zakup łóżek ortopedycznych z wyposażeniem na Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczne.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego do budżetu wprowadzono także dotację celową w kwocie 77 550 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. na zadanie bieżące pn.: Remont sali zabiegowej na Oddziale Okulistyki; dodatkowe prace adaptacyjne na Oddziale Neurologii i Sterylizatornii oraz zakup bezprzewodowej instalacji przyzywowej na Oddział Neurologii. Środki na ten cel zabezpieczone zostaną poprzez zmniejszenie wydatków bieżących na wypłaty z tytułu krajowych poręczeń i gwarancji udzielonego dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. z budżetu Powiatu Ostrowieckiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Policja poszukuje chłopca z nagrania!

FAKTY

16-latek z gminy Waśniów zmarł na skutek hipotermii? To wstępne ustalenia prokuratury!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this