Znajdź nas na

FAKTY

Gołoledź i mgła to wstępne przyczyny karambolu na S74!

Gołoledź i mgła oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to wstępne przyczyny karambolu, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze S74 koło Kielc – wynika z ustaleń policji i straży pożarnej. Na około kilometrowym odcinku trasy zderzyło się 40 pojazdów.

Cedzyna, 16.01.2023. Miejsce wypadku do którego doszło w godzinach porannych na drodze S74 w miejscowości Cedzyna k. Kielc, 16 bm. W kolizji brało udział 40 pojazdów. 6 osób zostało rannych. (amb) PAP/Piotr Polak ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. "Świętokrzyskie/ Karambol na S74 w Cedzynie" ***

Jak informują służby ratunkowe, droga może nie być przejezdna do późnych godzin popołudniowych. „Musimy przede wszystkim usunąć wraki pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, a to jest czasochłonne. Rozstawiliśmy też dwa namioty z nagrzewnicami, aby mogły się tam ogrzać osoby biorące udział w wypadku” – poinformował PAP starszy kapitan Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Trwa wyjaśnienie okoliczności wypadku. Zarówno policja, jak i straż pożarna wskazują, że wstępne przyczyny karambolu to trudne warunki na drogach mgła oraz gołoledź.

„Co prawda pogoda w ostatnich dniach nas rozpieszczała, ale zima o sobie przypomniała. W niektórych miejscach w nocy padał deszcz, a nad ranem złapał mróz. Niewątpliwie mogło to mieć wpływ na zdarzenie drogowe, które zaistniało na S74” – przekazał PAP podkom. Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

Do zderzeń samochodów doszło na około kilometrowym odcinku trasy. Łącznie w karambolu udział brało aż 40 samochodów, 24 z nich ma poważniejsze uszkodzenia, 16 drobne otarcia. Po pierwszą pomoc do ratowników zgłosiło się łącznie osiem osób. Dwie z nich zostały zabrane do szpitala, pozostałym udzielono pomocy na miejscu. Na razie nie ma informacji, aby któryś z kierowców uczestniczących w wypadku był pod wpływem alkoholu.

Służby apelują o ostrożną jazdę. Droga S74 z Cedzyny do Kielc jest zablokowana. Na rondzie w Cedzynie pojazdy są kierowane przez Cedzynę, Domaszowice i dalej do ulicy Sandomierskiej.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ jann/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this